Perşembe, 17 Ekim 2019
Kumluca'ya Dev Projeler

Kumluca'ya Dev Projeler

Ak Parti'nin Kumluca Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği, "Aday ve proje tanıtım Toplantısı" geniş bir katılıma sahne oldu.

Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Atay Uslu ve eski Milletvekillerinden Hüseyin Samani, Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven, Ak Parti Kumluca İlçe Başkanı Erol Uysal, Ak Parti Kumluca kurucu İlçe Başkanı Arif Yavuzer'in de katıldığı tanıtım toplantısına MHP Kumluca İlçe Başkanı ve yönetimi ile Antalya İl Başkan yardımcıları da hazır bulundu.
Toplantıda ilk söz MHP ilçe Başkanı Yücel Kaplan'a verilirken, duygusal ve dokunaklı bir konuşma yapan Kaplan, salonda bulunanlardan büyük alkış aldı. Kaplan; " Adana'da bizim adayımız ne ise, Antalya'da da Menderes Türel aynıdır. Finike'de Cumhur ittifakının adayı Nail Dülgeroğlu ne ise, Kumluca'da da Hüsamettin Çetinkaya aynıdır" dedi.
CHP'nin Kumluca Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında, Türk bayrağı asılmaması ve katılımcıların hiç birinde Türk Bayrağı bulunmaması dile getirilirken, salon " Yuh" sesleriyle inledi. CHP Antalya İl Başkanının, HDP'li biri üst düzey yönetici olmak üzere iki kişi ile pastane görüşmesinin bir buçuk saat süren görüşmelerde ne konuşulduğu soruldu.
Cumhur İttifakı'nın Başkan adayı Hüsamettin Çetinkaya, göreve geldiklerinde yapacakları icraatı 79 adet proje ile belirlediklerini söyleyerek bunların ne olduklarını açıkladı.
Kumluca'ya Salça ve Meyve Suyu fabrikası. Salçanın ismi de "Kumluca"
Teleferik (Sarnıç tepe) ve Kumluca Er Meydanı
Sıcak karışım Asfalt Üretim Tesisleri (İlçe yolları daha bir bakımlı ve modern hale getirilecek)
Tekne Park, Günay Sahil Tesisleri 2. etap projesi, Kanal Kumluca ProjesiMaviyol (bisiklet yolu) projesi, Bisiklet Parkı Projesi, Akıllı Otopark Projesi, Hobi bahçeleri, Botanik Park Projesi, Deniz Obaları Yürüyüş Yolu Projesi
Meyve ve Sebze kurutma Fabrikası, Doğalgaz Projesi Tarımsal Sulama Göletleri Projesi, Çiftçi Hanımlar Geziyor Projesi.
Mobil belediyecilik, E- Belediyecilik, Akıllı Şehir hari,tası, Ücretsiz Wi-Fi Erişim noktası
Kumluca'ya yeni Üniversite,Mevcut fakülteye yeni bölümlerin açılması, Güzel Sanatlar Lisesi'nin açılması, Öğrenci ve Mezunlara Takviye kursları Desteği, Millet kıraathanesi , Türk Hamamı, Emekliler Lokali, Hanımlar Lokali, Çocuk oyun-bakım Merkezi, Engelliler Hizmet Birimi, Hasta ve Yaşlı evde bakım projesi, Sinema salonu 2. etap, Kır düğünü Sosyal Tesisleri Tiyatro Günleri, Sağlıklı Yaşam Söyleşileri Projesi, Sosyal Kart Projesi
Rhhodiapolis Turizm Dağı Projesi Rhodiapolis Antik Kenti Ören Yeri'nin ziyarete açılması, Gelidonya Feneri Tanıtım Projesi, Likya Yolu'nu aktif turizme kazandırılması, Kadınlar Plajı Projesi,Köy Konakları Projesi, Turizm danışma merkezi Projesi ve Kumluca Hatırası Satış Noktaları.
Sıfır Atık Projesi, KUMKE (Kumluca Kurtarma Ekibi, Kumluca Uluslararası Medikal Kurtarma ekibi,Atık Getirme Merkezi, Kıyı Erozyonu Önleme Projesi,İçme Suyu Hattından Enerji Üretim Projesi, Park ve Bahçe Atıklarından Gübre Üretim Projesi, Restoran atıklarından Gübre üretim Projesi, ÇÖp Konteynırlarının yer altına alınması, Sokak Hayvanları Barınağı Yenileme Projesi, Alakır Barajı Doğal Yaşam Alanı Projesi.
Gençlik-Bilim ve Spor Merkezi, Hanımlara Plates, Fitness ve Aerobik Merkezi, Sarnıçtepe Trekking Parkuru Projesi, Macera Parkı Projesi, Otomobil Sporları Drift Pisti Projesi, Doğa ve Keşif yürüyüşlerinin İlçe dışına Taşınması ve Motorsiklet Sporlarının Ulusal Platformlara Taşınması.
Mehmet ALPTEKİN

Yorum yap