Cumartesi, 20 Temmuz 2019
AKS’DE UMUTLU BİR HİKAYE

AKS’DE UMUTLU BİR HİKAYE

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa Birliği Merkezi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu ve Antalya Kültür Sanat işbirliğinde Dünya Kadınlar Günü etkinliği düzenlendi.

Antalya Kültür Sanat’ta gerçekleştirilen etkinlikte, Lüleburgaz’ın Ertuğrul Köyü’nde emekli müzik öğretmeni Şükran Akdeniz'in girişimiyle kurulan Cumhuriyet Kadınları Korosu’nun hikâyesi anlatan “Umutlu Bir Hikaye” adlı filmin gösterimi yapıldı. Gösterimin ardından filmin yönetmeni Jale İncekol ve TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Kocaoğlu ile bir söyleşi gerçekleştirildi.

Etikliğin sonunda katılımcılar "AB Projelerinde Kadınlar - Yaratan Üreten Güçlü Bireyler" fotoğraf sergisini ziyaret etti.

Dünya Kadınlar Günü etkinliği, ATSO AB Bilgi Merkezi’nin de yer aldığı AB Bilgi Merkezleri Ağı tarafından kamuoyuna ulaşmak için yıl boyunca düzenlenen çok çeşitli faaliyetler kapsamında yer almaktadır. AB Bilgi Merkezleri Ağı Avrupa Birliği, Birliğin değerleri ve Birliğin Türkiye ile olan işbirliği konusunda vatandaşları bilgilendirmek amacıyla hizmet veriyor.

Yorum yap