Çarşamba, 17 Temmuz 2019
Konyaaltı’nda, ödüller sahiplerini buldu

Konyaaltı’nda, ödüller sahiplerini buldu


Konyaaltı Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bu yıl 7.si düzenlenen resim yarışmasının ödülleri verildi.

Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Cansel Tuncer’in katılımlarıyla başlayan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Resim ve Seramik Yarışması, düzenlenen ödül töreni ve sergi açılışı ile son buldu. Konyaaltı Belediyesi fuaye alanında düzenlenen ödül töreni ve sergi açılışına çok sayıda vatandaş katıldı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla düzenlenen yarışmanın bu yıl 7.sini gerçekleştirdiklerini dile getiren Cansel Tuncer, ülkemizde kadına yönelik şiddetin her geçen yıl arttığını bunun önüne geçebilmek için ise bir birimizi sevmeyi öğrenmemiz gerektiğini söyledi. Cansel Tuncer, kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sürdürmesinin mümkün olamayacağını kaydetti.
Yarışmada resim alanında Aslıhan Özdemir birinci, Zilya Khazhin ikinci, Derya Bardakçı üçüncü oldu. Seramik alanında ise Suna Polat birinci, İlknur Güzel ikinci, Gözde Akşar ise üçüncü oldu. Mansiyon da ise Beste Demir birinci, Kübra Aydemir ikinci, Ferhat Arat üçüncü oldu. Dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Başkan Yardımcısı Cansel Tuncer verdi.

Yorum yap