Çarşamba, 17 Temmuz 2019
‘Parke’nin Akrepleri’nden Taraftara Çağrı

‘Parke’nin Akrepleri’nden Taraftara Çağrı

Erkekler Hentbol Süper Lig’de mücadelesini sürdüren CIP Travel Antalyaspor erkek hentbol takımı bu hafta Pazar günü saat 15.00’te Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda Göztepe’yi ağırlayacak. Antrenör Fatih Işık zorlu karşılaşmada taraftar desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi.

ŞANS YANIMIZDA DEĞİLDİ
Öncelikle geçtiğimiz hafta deplasmanda oynanan Selka Eskişehir HSK karşılaşmasına değinen antrenör Fatih Işık “İlk yarıda 1 farklı üstünlükle, soyunma odasına önde girmeyi başardık. İkinci yarıda da oyuna iyi başlayarak zaman zaman 3-4 farkı da yakaladık. Bu dakikalarda İbrahim’in kırmızı kartla oyun dışında kalması, hemen arkasından Emre’nin de kırmızı kart görmesi ve maç boyunca almış olduğumuz 12 tane iki dakika cezası oyun planımızı bozdu. Bu da yaklaşık 28 dakika oyunda 1 kişi eksik oynamamızı gerektirdi. Bunun sonucunda da ister istemez daha fazla efor harcadık. Hem fiziksel, hem psikolojik olarak etkilendik. Bu durum maçın skoruna da direkt etki etti. Buna rağmen mücadelenin sonlarına doğru biraz toparlandık. Son olarak temdit 7 metreyi kaçırarak karşılaşmadan 28-27 mağlup ayrıldık” dedi.
MÜCADELEYE DEVAM
Selka deplasmanında genel anlamda iyi oynadıklarını ve verdikleri mücadelenin hakkının mağlubiyet olmadığını belirten Fatih Işık, “Bu kadar iyi oyunun karşılığında puansız dönmemeliydik. Ancak bazen şans yanımızda olmuyor. O günkü top ve hakem şansı rakibimizden yanaydı. Yine de oyuncularımı kutluyorum. Biz böyle oynamaya devam edeceğiz. Her geçen gün daha çok savaşan, daha çok mücadele eden bir ekip haline geleceğiz. Artık bu maçı unutup önümüzdeki haftalara odaklanmamız gerekiyor” diye konuştu.
TARAFTARA ÇAĞRI VAR
Bu hafta kendi saha ve seyircisi önünde Göztepe ile oynayacakları maça da değinen CIP Travel Antalyaspor Erkek Hentbol Takımı Antrenörü Fatih Işık, “Çok kritik bir karşılaşmaya çıkacağız. Öncelikle taraftarlarımızın ‘Parke’nin Akrepleri’ni salonda yalnız bırakmamasını istiyoruz. 17’nci güç olarak kendilerinin tribünde yer almasını ve bize destek vermelerini bekliyoruz. Bu maçın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Kondisyonel, fiziksel ve psikolojik olarak hazırlıklarımızı sürdürdük. Oyuncularıma inanıyor ve güveniyorum. Savaşarak ciddi bir mücadele örneği gösterip hedefimize adım adım ilerleyeceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yap