Salı, 16 Temmuz 2019
VALİ KARALOĞLU’DAN BERLİN’DE TURİZMCİLERE DESTEK

VALİ KARALOĞLU’DAN BERLİN’DE TURİZMCİLERE DESTEK

Vali Münir Karaloğlu dünyanın en büyük turizm fuarlarından birisi olarak bu yıl 53’üncüsü düzenlenen ITB Berlin Fuarı’na katıldı.

Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Borsası Fuarı (ITB) kapılarını açtı. 181 ülkeden 10 bin katılımcının yer aldığı dev fuara Antalya’dan da adeta çıkartma yapıldı.
GOLF TURİZMİ ÖN PLANA ÇIKILIYOR
Vali Münir Karaloğlu, İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Acar, AKTOB Başkanı Erhan Yağcı, ATSO Başkanı Davut Çetin ve çok sayıda turizm sektör temsilcisi Berlin Fuarı’na katıldı. Antalya’nın sadece denizi kumu ve güneşinin değil, golf başta olmak üzere sportif alt yapısı, tarihi ve kültürel birikiminin de ön plana çıkarıldığı fuarda ilk günden Antalya standları yoğun ilgi gördü. Golf turizmine dikkat çekmek amacıyla kurulan mini golf sahasında ise Vali Münir Karaloğlu sektör temsilcileriyle atış yaptı.
TURİZME TAM DESTEK
Vali Karaloğlu, Türkiye standında yer alan tüm turizm paydaşlarını ziyaret ederek, başarılı bir fuar diledi. Turizmcilerin fotoğraf çektirme isteğini de geri çevirmeyen Vali Karaloğlu, valilik olarak turizme ellerinden gelen desteği verdiklerini, vermeye de devam edeceklerini belirtti.
BERLİN ÇOK ÖNEMLİ BİR SAHNE
2018 yılında Türkiye ve Antalya olarak tüm zamanların en iyi sezonunu yaptıklarını hatırlatan Vali Karaloğlu, 2018 yılında gelen başarıyla birlikte Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda turizm hedeflerinin büyüdüğünü ve 70 Milyon turist 70 Milyar Dolar olduğunu hatırlatan Vali Münir Karaloğlu Türkiye’yi hedeflerine taşımada en önemli rolün Antalya’ya düştüğünü ve Berlin Fuarının da Antalya’nın yıldızının parlaması için çok önemli bir sahne olduğuna dikkat çekti.
MORAL VE MOTİVASYONUMUZ YÜKSEK
2019 yılında da hem ülkemiz hem Antalya’nın yeni rekorlar kıracağına inandığını ifade eden Vali Münir Karaloğlu, fuarda hem Türkiye hem de Antalya için çok iyi bir hava olduğunu belirtip turizmcilerin moral ve motivasyonlarının yüksek olduğuna vurgu yaptı.
2019 ASPENDOS YILI
6-10 Mart tarihleri arasında turizm profesyonellerini ve ziyaretçileri ağırlamak üzere kapılarını açan ITB Berlin Fuarı’nda Antalya’nın 2019 hedefleri doğrultusunda Aspendos öne çıkarılıyor.

Yorum yap