Salı, 16 Temmuz 2019
Dünya Para-Tekvando Şampiyonası Antalya’da Başladı

Dünya Para-Tekvando Şampiyonası Antalya’da Başladı

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na katılım aşamasındaki önemli organizasyonlardan olan ve Türk sporcuların da dünya şampiyonluğu için mücadele ettiği Dünya-Para Tekvando Şampiyonası Antalya’da başladı

Antalya Belek'te 5-6 Şubat'ta 69 ülkeden 258'i erkek 396 sporcu katıldığı açılış seremonisine Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Chungwon Choue, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Antalya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve paralimpik komite yetkilileri katıldı.
“Tokyo Paralimpik Oyunları'na Para-Tekvando dahil edildiğini belirten, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, “"2020 Olimpiyat Oyunları öncesi son dünya şampiyonası Antalya'da gerçekleştiriliyor. Ayrıca 58 ülkeden 396 sporcunun katılımıyla Para-Tekvando'da rekor kırdık. Dünyanın her yerinden sporcular geldiğini, Dünya Para-Tekwando Şampiyonası'nın ardından Antalya'da 7-17 Şubat'ta 4. WT Başkanlık Kupası ve 6. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvalarıyla devam edeceğini söyledi.
Dünya Teknvando Federasyonu Başkanı Chungwon Choue, ikinci defa geldiği Antalya'da Para Tekvando Dünya Şampiyonası yapılmasının kendisini çok mutlu ettiğini, Türkiye dünya tekvandosunda önemli bir yerde ve büyük organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Türkiye'de şimdiye kadar hiç yapılmayan Büyükler Dünya Şampiyonası'nın da yakın zamanda düzenleneceğini düşünüyorum” dedi.
Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Para Tekvando Dünya Şampiyonası'nı Antalya'da düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarına değinerek, bu tür organizasyonların tanıtımına katkı vereceğini belirtti. Elde edilecek başarılarda emeği geçen antrenörlerimizi, sporcularımızı ve sporcularımızın ailelerini yürekten kutluyorum" dedi.
Açılışın sonunda derece alan sporculara madalyalarını, seremonisine Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Chungwon Choue, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Antalya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu verdi.

Yorum yap