Cuma, 6 Aralık 2019

Kızılay, Kemer´de kan bağışı kampanyası düzenledi

Kemer´e gelen Kızılay Kan Derneği Antalya Bölge Müdürlüğü, Kemer Belediyesi ile ortak bir kan toplama kampanyası düzenledi.

Belediye hizmet binasının önünde gerçekleşen kan bağışı kampanyasında ilk bağışı Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Niyazi Karakaya yaptı. Bazı vatandaşların da ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasını belirli aralıklarla il merkezinde ve tüm ilçelerde düzenlediklerini belirten Kızılay Kan Derneği Antalya Bölge Müdürlüğü Yetkilisi Dr. Melike Demirel, insanların yeniden hayata tutunmasını sağlayan kan bağışının önemine dikkat çekti.
Her vatandaşta kan verme bilincinin oluşması gerektiğini söyleyen Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Niyazi Karakaya, ´Kan vermek, toplum olarak benimsememiz gereken bir olgu bence. İnsanın kanını bağışlaması, vücudun bir parçasını bağışlaması gibi bir şey. Bu bağışın diğer önemli bir yanı ise, bağışı kabul edenin hayat bulurken, bağışlayanın da hiç bir şey kaybetmiyor olması ve aksine kan veren insanın bu sayede vücuduna fayda sağlamasıdır.´ diye konuştu.

Yorum yap