Cuma, 6 Aralık 2019

5. Uluslar arası Karikatür ödülleri sahiplerini buldu

Alanya´da düzenlenen 5. Akdeniz Uluslararası Karikatür Yarışması´nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) tarafından düzenlenen ´Akdeniz´de Turizm ve Çocuk´ konulu yarışmaya çok sayıda karikatürist katıldı. Yarışmaya katılan 49 ülkeden 420 eser, Kamil Masaracı, Kamil Deniz Som, M. Nüvit Özkan, Cihan Demirci, İbrahim Tapa, Mahmut Karatoprak ve Oleg Dergachov´dan oluşan usta karikatüristlerin oluşturduğu jüri tarafından değerlendirildi.
Yarışmada Polonyalı Pawel Kuczynski birinci, Rus Smagin Maxim ikinci, İtalyan Alessandro Gatto ise üçüncü oldu. Derece alan karikatüristlere ödülleri Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu tarafından verildi. Derece alan yarışmacılar muz kabuğu ödülünün yanı sıra, para, uçak bileti ve 2 kişilik Alanya tatil imkanı verildi.
Jüri özel ödülünü alan Özel Hamidullah Emin Paşa lisesi hazırlık sınıfı öğrencisi Gözde Karayel ´Böyle uluslar arası bir yarışmada hazırlamış olduğum karikatür dereceye girdiği için çok mutluyum. Karikatürde yaşanılan çevrenin bizler için ne denli önemli olduğunu anlatmak istemiştim. Sanırım bunu anlatabilmeyi başardım. Usta karikatüristlerin eserlerinin sergilendiği panolarda benim de karikatürümün olması gurur verici´ dedi.

Yorum yap