Çarşamba, 19 Haziran 2019
Antalya’nın favorisi ‘Fettuccine Alfredo’ oldu

Antalya’nın favorisi ‘Fettuccine Alfredo’ oldu

Yemeksepeti kullanıcılarının makarna tutkusunu araştırdı. Yemeksepeti’nin kentlere özel hazırladığı rapora göre; Antalya sipariş oranı en yüksek kentler arasında yer alıyor. Antalyalı kullanıcıların en sevdiği makarna ise Fettuccine Alfredo oldu.

Yemeksepeti kullanıcılarının makarna tutkusunu araştırdı. Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği verilerine göre; makarna tüketiminde yılda kişi başı 26 kg makarna tüketen İtalyanların ezici galibiyeti söz konusu olsa da biz Türkler yılda kişi başı 8,5 kg makarna tüketerek dünya ülkeleri arasında makarnayı en seven ülke olarak 10. sırada yer alıyoruz. Yemeksepeti’nin kentlere özel hazırladığı rapora göre; Antalya sipariş oranı en yüksek kentler arasında yer alıyor. Antalyalı kullanıcıların en sevdiği makarna ise Fettuccine Alfredo oldu.

Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği verilerine göre; makarna tüketiminde yılda kişi başı 26 kg makarna tüketen İtalyanların ezici galibiyeti söz konusu olsa da biz Türkler yılda kişi başı 8,5 kg makarna tüketerek dünya ülkeleri arasında makarnayı en seven ülke olarak 10. sırada yer alıyoruz.
Bu sevgi online siparişlere de yansıyor. Makarnanın artık zengin malzemeleriyle ana öğün olarak da tercih edilmesiyle ve restoranların bu lezzeti dünya mutfaklarından çeşitler ile sunmalarıyla makarna siparişleri her yıl artıyor.
Yemeksepeti sipariş oranları hızla artan makarnanın kullanıcı trendlerini araştırdı ve kentlere özel “makarna raporu” hazırladı. Bu rapora göre; Antalya, makarna severliği ile dikkat çeken kentlerden biri olarak listeye girdi.
Antalya en çok Fettuccine Alfredo yedi
Yemeksepeti kullanıcıları makarnanın her türlüsüne bayılıyor. Antalyalıların özellikle en çok tercih ettiği makarna ise Fettuccine Alfredo oldu. Onu Penne Pesto Pollo ve Kremalı Mantarlı Tavuklu Penne izledi.
Makarna liderlere göz kırpıyor
Makarna biz Türkler için ana yemek sonrasında yenen bir lezzet iken, son yıllarda dünya mutfaklarını daha çok tanıdıkça ve tatma fırsatı yakaladıkça makarnayı ana yemek olarak da sevmeye başladık.
Hal böyle olunca bu sevgi Yemeksepeti’ndeki siparişlere de yansıdı. İki sene önce verilen makarna siparişlerine kıyasla sipariş oranını yüzde 70 artıran makarna, henüz lider tablosunda yer alamasa da gelecek vadediyor.
Makarnayı en çok gençler seviyor
Antalyalıların siparişlerine göre; bu lezzeti en çok sevenler 19-24 yaş aralığında iken makarnayı en çok sipariş edenler 23 yaşında.
Her gün makarna günü!
Hafta içi hafta sonu fark etmeden Antalyalılar için her gün makarna günü. Diğer günlerden çok az bir farkla da olsa makarnanın en fazla sipariş edildiği gün Çarşamba olurken Antalyalılar makarnayı en fazla 19.00 saatinde sipariş ediyor.

Yorum yap