Çarşamba, 19 Haziran 2019
VALİ KARALOĞLU'DAN 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

VALİ KARALOĞLU'DAN 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

Antalya Valisi Münir Karaloğlu 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında "Devletimizin en temel yapıtaşlarından birisi olarak, milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için çalışan tüm meslektaşlarımızın, 10 Ocak İdareciler Günü kutlu olsun" dedi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu mesajında şöyle dedi:
"Şüphesiz idareciler, devlet ve millet arasında bir köprü vazifesi görmektedir. İdarecilerimiz bulundukları makamda, devletimizin otoritesini temsil ederken, aynı zamanda şefkatini ve sorumluluğunu da temsil etmektedir. Bununla birlikte, hem ülkesine ve insanına hizmet etmekte, hem de devletle vatandaşlarımız arasındaki bağları güçlendirmek için çalışmaktadır.

Bu noktada son yıllarda büyük bir dönüşümü başaran ülkemizde, Cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte özellikle idarecilerimize daha büyük sorumluluklar düşmektedir. Ekonomik saldırılar, kur operasyonları, terör saldırıları, iç ve dış komplolar ve oluşturulmaya çalışılan kaos ortamına rağmen büyük ve güçlü Türkiye yolunda önemli adımlar attığımız, milli hafızalardan asla çıkmayacak bir yılı geride bıraktık. Yerelde, ulusalda ve uluslararası arenada stratejik silkinmesini başaran, yerli ve milli hamleleriyle geleceğe umutla bakan bir Türkiye olarak yeni bir yıla girdik. 10 Ocak İdareciler Günü de yeni yıla merhaba derken, idarecilerimizin tecrübelerinin paylaşılması ve meslekî vazife bilincinin canlı tutulması açısından önem arz etmektedir.

Türk milletinin iradesi olarak tecelli eden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte idarecilerimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, ülkemizin ve milletimizin aydınlık yarınlara taşınması, 2023’te Büyük ve Güçlü Türkiye hedeflerine ulaştırılması yolunda en önemli vazifeler üstlenmeye ve görevlerini hakkıyla yerine getirmeye devam edeceklerdir. Buna yürekten inanıyor, tüm idarecilerimize bu zorlu görevlerinde kolaylıklar diliyorum.

Bu inanç ve düşüncelerle, başta ebediyete intikal etmiş tüm idarecilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Aziz vatanımızın dört bir köşesinde görevi başında olan tüm idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. "

Yorum yap