Cuma, 21 Haziran 2019
Uluslararası Öğrencilerin Türkçe Gösterilerine Tam Not

Uluslararası Öğrencilerin Türkçe Gösterilerine Tam Not

Akdeniz Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde eğitim alan uluslararası öğrenciler tarafından düzenlenen dönem sonu etkinliğinde adeta bir ‘Türkçe Şöleni’ yaşandı.

Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte uluslararası öğrenciler tarafından tamamı Türkçe olarak hazırlanan skeçler, şiir dinletileri, dans gösterileri, koro ve solo şarkılar salonu dolduran izleyicilerden tam not alarak dakikalarca alkışlandı. İzleyiciler uluslararası öğrencilerin Türk kültürünü yansıtan gösterileriyle eğlenirken, söyledikleri şarkı ve türkülere de eşlik etmekten kendilerini alamadı.
Etkinlikteki konuşmasında, başarılı bir eğitim öğretim döneminin sonuna geldiklerini belirten Akdeniz Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Ahmet Zeki Güven; “TÖMER olarak öğrencilerimizle birlikte yoğun ve güzel bir dönem geçirdik. Biraz sonra Uluslararası öğrencilerimizin sizler için hazırladıkları birbirinden güzel gösterileri hep beraber izleyeceğiz.” diye konuştu.
Yeni bir yıla girmeye sayılı günlerin kaldığını belirten Doç. Dr. Ahmet Zeki Güven, “Bu vesileyle yeni yılın herkese sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum. Güzel ülkemiz, cennet vatanımız Türkiye’nin 2019 yılında daha güçlü, daha huzurlu, daha müreffeh bir ülke haline gelmesini ümit ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorum yap