Çarşamba, 26 Haziran 2019
ATAY USLU: 5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA FİNİKE HASTANESİ YAKINDA HİZMETE GİRİYOR

ATAY USLU: 5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA FİNİKE HASTANESİ YAKINDA HİZMETE GİRİYOR

İnşaatı tamamlanan Finike Devlet Hastanesi açılış için gün sayıyor.

FİNİKE'YE 5 YILDIZ YATIRIM
Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz-PA Komisyonu Başkanı Atay Uslu, hastanenin açılış süreci ile ilgili Finike Devlet Hastanesi Başhekimi ve hastane yönetimi ile bir araya gelerek son durum hakkında bilgi aldı, sorun ve taleplerin hızlıca aşılması için İl Sağlık müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile anında irtibat kurdu.

YAKLAŞIK 50 MİLYON TL MALİYETLİ FİNİKE DEVLET HASTANESİ

Toplantı sonrası açıklama yapan Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu; "Finike Devlet Hastanesinin açılış sürecini adım adım takip ediyoruz. İnşaat tamamlandı. Ödenek tahsisi yapılarak tefrişat ve tıbbi cihazların alım sürecinin sonuna gelindi. 5 yıldızlı otel konforunda olacak modern hastanemiz kısa süre içinde açılacak. Finike Devlet hastanesi İnşaat, tıbbi cihaz ve tefrişatı ile birlikte yaklaşık 50 milyon liralık yatırım. "

Atay Uslu açıklamasının devamında şunları ifade etti; "Hastanemizi moden tıbbi cihazlar ile donatıyoruz. Hastanemizde Yoğun bakım, bebek yoğun bakım gibi özel bölümler ve 4 adet ameliyathane bulunmakta. Yoğun bakımlarla, müşahade yataklarıyla beraber 125 Yataklı hastanemiz, tıbbi cihazları ve 5 yıldızlı otel konforunda tefrişat malzemeleri ile özel hastane gibi oluyor. Önce sağlık diyen Ak Parti gereğini yapıyor, milletimizin güveni ve desteği ile yapmaya devam. "

KUMLUCA VE DEMRE'DE HASTANE İNŞAATLARI DEVAM EDİYOR

Antalya Milletvekili Atay Uslu Kumluca'da Devlet Hastanesine 50 ek yatak inşaatına başlanıldığını, Demre'de de 50 yataklı yeni hastane inşaatının devam ettiğini ifade ederek, her türlü engellemelere rağmen, ekonomideki süpekilatif oyunlara rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu güçlü irade ile Türkiye'nin büyümeye, yatırımlarımızı yapmaya, devam ettiğini anlattı. Milletvekili Atay Uslu bölgenin bir evladı olarak, Sağlık yatırımları için Hükümete, Sağlık Bakanına, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na, Antalya Milletvekillerine, emeği geçen herkese teşekkür etti.

İnşaat, tıbbi cihaz ve tefrişat konularının değerlendirildiği toplantıya Milletvekili Atay Uslu, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu ve AK Parti Finike İlçe Başkanı Osman Aladağ, Hastane Başhekimi, Müdürü ve idarecileri katıldı.

Yorum yap