Çarşamba, 20 Şubat 2019
SUBAŞI: İYİ BİR GELECEK VİCDAN BORCUDUR

SUBAŞI: İYİ BİR GELECEK VİCDAN BORCUDUR

İyi Parti Milletvekili adayları ile birlikte seçim gezisine Antalya’da devam eden Hasan Subaşı esnaf dernekleri ve odaları ziyaret etti. Hasan Subaşı çocuklara iyi bir gelecek ve yaşanabilir bir ülke bırakmanın vicdani sorumluluğunu taşıdıklarını ifade etti.

Seçim gezilerine Antalya’da devam eden İyi Parti Milletvekili Adayı Hasan Subaşı’na İyi Parti Milletvekili Adayları Fulya Yasemin ve Tuğba Varol Çokal ve İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç eşlik etti. Dernek ve odaları ziyaret eden Subaşı, “ İyi bir gelecek ve yaşanabilir bir ülke yaratmak için kazanımlarımıza ve değerlerimize sahip çıkmamız gerekir. Cesur insanların yaşadığı toplumlar kaderini kendileri belirler ya da değiştirebilirler. Aksi halde Ortadoğu gibi kaderimiz otoriter anlayışlara teslimiyet demektir” dedi.

Anadolu Dernekleri Federasyonu’nu nu gündeminin ilk sırasına alan Hasan Subaşı, dernek binasında, federasyona bağlı Adıyamanlılar Derneği Başkanı Nihat Türkeri, Muşlular Derneği Abdullah Mutlu, Ağrılılar Derneği Aykut Eminoğlu, Siirtliler Derneği Başkanı Dilara Tanık , Şanlıurfalılar Derneği Hıdır Dağtekin, Vanlılar Derneği Başkanı Fahrettin İkna ve Hakkarililer Derneği Başkanı Kerimullah Doğru ile bir araya geldi. Federasyon Başkanı Başkan Hıdır Turan’ın sıcak ilgisi ile karşılaşan Subaşı, ülke gündemi ve seçimler hakkında konuştu.

Çocuklara iyi bir ülke bırakmak zorunda olduklarını söyleyen Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, “Çocuklara ve gençlere iyi, gerçekten yaşanabilir özgür bir ülke bırakmak vicdanımızın borcu. Ve bu vicdani borç sadece bizim değil herkesin…”diye konuştu.

Kalabalık gruplar tarafından çiçeklerle karşılanan Hasan Subaşı, Sürücüler Odası Başkanı Süleyman Şahin, Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Aslan ve Pamfilya Otobüs Odası Başkanı Mehmet İnci’yi ziyaret etti. Dernek ve Oda başkanları ile görüş alışverişinde bulunan Hasan Subaşı, “ Ülkemizde merkez sağı ortaya çıkaracak köklü bir değişim gerekiyor. Buda tek adam rejimine son vermekle olacak. Genel başkanımızın yerinden oynattığı taşların arasında şimdi fırtınalar esiyor. Yaşadığımız rejim yüzünden dün kendini bile ifade etmeye korkan insanlar şimdi daha da cesaretli.“

Yorum yap