Çarşamba, 20 Mart 2019
Tamince gündemi Salı’da değerlendirdi

Tamince gündemi Salı’da değerlendirdi

Salı Sanayici ve İşadamları Grubu'na (Salı Grubu) konuk olan başarılı turizmci Tamince, önümüzdeki 10 yılın hem umutlu hem de tehlikeli gelişmelere gebe olduğunu söyledi.

Salı Grubu’nun Ramazan ayı iftar programında ikinci isim Fettah Tamince oldu.
Grup Başkanı Muharrem Koç moderatörlüğünde Rixos Downtown Otel’de yapılan iftar programında Salı gurubu üyeleri ile buluşan Rixos Grubu yönetim kurulu başkanı Fettah Tamince, dünya ve ülkemizdeki siyasi ve ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Tamince teknolojinin iş dünyasına etkisinden bahsederek, “Dataizm” akımına değindi. Tamince, “Artık dünyada sizi sizden daha iyi tanıyan bir sistem inşa ediliyor. Davos’da bunu anlattılar” dedi.

“ARTIK DATA ÇAĞINDAYIZ”

Dünyada milliyetçilik akımlarının yükseldiğine değinen Tamince, “Dünya farklı bir yere gidiyor. ABD’de de Trump milliyetçi ayrıştırıcı söylemler yer ediniyor İtalya’da seçim sonuçları ortada hükümet kurulamadı. Çin Devlet başkanı ömür boyu başkanlık için düzenlemeler yapıyor. Doğuda da batıda gelişmeler bu şekilde . Davos’da yapılan sunumda da “Dataizm” den bahsettiler uzmanlar data çağındayız tüketim eğilimleri, siyasi eğilimler hep data üzerinden yönetilmeye çalışılıyor. Trump da dataistleri sosyal medyayı kullanarak kampanya yürüttü” dedi.

“RİXOS MARKASI BİR PRESTİJDİR”

Rixos markasını Fransız ortakla paylaşmaları fikrinin nasıl doğru bir karar olduğunu da anlatan Tamince, “Bu çağın kazananları teknolojiyi yakalayanlar ve küresel aktörlerle ilişkileri iyi çerçeveleyenler olacak. Rixos ismi önemli bu ismin kalmasını ve büyümesini istedik bu işbirliği ile markamızın tanınırlığı arttı ve daha hızlı büyüyeceğini siz de göreceksiniz. Marka sadece bir para işi değil aynı zaman da bir prestijdir. Grup olarak turizmde 10 yıl içindeki hedefimiz The Land Of Legends gibi temalı parklar konusunda ilerleme” diye konuştu.

“ERKEN SEÇİM KARARI YERİNDE”

Tamince, İspanya’nın turizm gelirlerinin gayri safi milli hasıladaki yerinin yüzde 11.2 olduğuna vurgu yaparak, “Bizde ise oran yüzde 4’tür. Bu oranı yüzde 8’e çıkarırsak daha fazla gelir sağlayabiliriz. Teknoloji alt yapımız teknoloji markası yaratmak zor olabilir bizim için şu an ama turizm alt yapımımız yatırımımız var. Bu büyük bir çıkış noktasını oluşturabilir” dedi. Erken seçim kararını da yerinde bulduğuna değinen Tamince 24 Haziran’dan sonra bu konular da daha derinlemesine kafa yorulacağını düşündüğünü söyledi.

SALI GRUBUNA ÖZEL TEŞEKKÜR

Ramazan ruhunda duaların müşterek olduğuna değinen Rixos Grubu yönetim kurulu başkanı Fettah Tamince, “Ramazan derinlemesine idrak zamanıdır. Ramazan bereketinden hep beraber faydalanırız inşallah. Salı Grubu ile bir araya gelmekten mutluyum böyle özveri ile bir araya gelen istikrarlı bir grup kıymetli” dedi. Tamince, grup üyelerinin iş yaşamındaki başarıları ve bunun püf noktalarına ilişkin soruları da yanıtladı. Mütevelli heyeti başkanı olduğu Antalya Bilim Üniversitesi’ndeki çalışmaların detaylarını da anlatan iş adamı Tamince, başkan Muharrem Koç’un özverili yöneticilik anlayışını da takdir ettiğini söyledi.

Yorum yap