Çarşamba, 20 Mart 2019
SUBAŞI: İŞÇİ HAKKI TERİ KURUMADAN VERİLMELİ

SUBAŞI: İŞÇİ HAKKI TERİ KURUMADAN VERİLMELİ

Seçim gezlerine devam eden İyi Parti Antalya Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, günümüz politikalarını gündeme getirerek hükümeti eleştirdi, “İşçinin hakkı teri kurumadan verilmelidir” dedi

İyi Parti Antalya Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Türk İş’e bağlı sendikalar ile TES-İŞ temsilcilik salonunda bir araya geldi. TES-İŞ temsilci Hacı Mevlüt Ünal ile birlikte sendika üyelerine kısa bir konuşma yaptı.

Sendika üyelerine yaptığı konuşmada ülke siyasetinin geldiği son noktayı eleştiren Hasan Subaşı, hükümet tarafından yapılan israflara dikkat çekti. Subaşı; “ Büyük yatırımlar için proje yapıp finans bulmuştum ama makamımdaki eski koltukları, eski makam arabamı bile değiştirmeden israf ve kaçakları önlemiştik. Bugün ki dönemde görülmemiş israf, savurganlık ve yandaş kayırmalarla kaynaklar heba olmuştur” diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin lüks ve şatafata ihtiyacı olmadığını ifade eden Hasan Subaşı, “ Tasarruf ve üretimi artırmak zorunludur. O zaman işçimiz
hakkını da alabilecektir. Yoksulluk, yolsuzlukla mücadele edilmelidir. Huzur ve güven ortamı birçok sorunumuzu kendiliğinden yok eder. İrademizi başkasına teslim ederek yaşayamayız. İrademizi teslim alanda bugün olduğu gibi yorulur gittikçe yalnızlaşır” dedi.

Subaşı sözlerini, “ Hepimizin, kurumların ve organların dinamiklerinden yararlanılan, herkesi kucaklayan rejim demokrasidir. Onu tümden kaybetmeden yerine oturtmalıyız" " Antalya’nın sorunlarını çok iyi bilen en önemli hizmetlerini vermiş bir ağabeyiniz ve kardeşiniz olarak yeniden göreve talip olduk” diyerek sözlerini noktaladı.

Hasan Subaşı, sendika temsilcilerine gösterdikleri ilgi ve yakınlıktan dolayı teşekkür ederek hizmet binasından ayrıldı.

Yorum yap