Çarşamba, 20 Mart 2019
Muratpaşa üretiyor

Muratpaşa üretiyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yenigün Mahallesi’nde düzenlenen iftar programında asfalttan çöp konteynerine, parklarda kullanılan çiçeklere ve fidanlara her şeyin Muratpaşa halkının üretimi olduğunu söyledi.

Ramazan ayı boyunca Muratpaşa’nın başka bir noktasında komşularıyla birlikte iftar yapan Başkan Uysal, bu kez Yenigün Mahallesi’ndeydi. Teneffüs Park’ın çocuklar içi hazırladığı birbirinden renkli oyunlarla başlayan iftar programında dualar eşliğinde oruçlar açıldı.
Başkan Uysal, burada yapığı konuşmada “Böyle can cana, omuz omuza, yan yana güzel ve özel günleri birlikte yaşayabiliyor olmak çok önemli, değerli. Ayaklarınıza, gönlünüze sağlık” ifadelerine yer verdi. Yenigün Mahallesi’nin Muratpaşa’nın en kalabalık yerleşim yerlerinden biri olduğunu belirten Başkan Uysal, mahallede asfalt çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını söyledi. Başkan Uysal, “Sizlerin vergilerinin her kuruşuna özenerek Yenigün’ü sokak sokak 30 yıl ömürlü sıcak asfaltla kapladık” diye konuştu.
Bu çalışmayı mümkün kılanın Muratpaşa sakinlerini vergileriyle oluşan belediye bütçesi üzerine gösterilen titizlik olduğunu belirten Başkan Uysal, “Değilse bu kadar asfaltı yapamazdık. Yarısı yamalı, yarısı kırık, yarısı vasat kalırdı” dedi.
Asfalttan çöp konteynerine, parklarda kullanılan çiçeklere ve fidanlara Muratpaşa’nın kendi üretimi olduğunu belirten Başkan Uysal, “Tüm bunları Muratpaşa halkı vergileriyle kendisi üretiyor” dedi.

Yorum yap