Salı, 16 Temmuz 2019
Erasta Antalya’nın Ramazan Etkinlikleri başladı

Erasta Antalya’nın Ramazan Etkinlikleri başladı

Antalya’nın alışveriş ve yaşam merkezi Erasta Antalya, Ramazan’a özel bir program sunuyor. Program kapsamında canlı tasavvuf ve fasıl dinletileri, bando ve mehteran gösterileri ziyaretçilerle buluşurken, gençlere ve minik ziyaretçilere özel şenlikler, yediden yetmişe tüm ziyaretçilere unutulmaz bir Ramazan yaşatıyor.

Bu sene kuruluşunun 5. yılını kutlayan Erasta Antalya, Ramazan ayı boyunca birbirinden özel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Açıldığı günden bu yana moda, eğlence ve lezzeti bir arada sunan, düzenlediği sosyal etkinliklerle birlikte her yaştan ziyaretçiye kapılarını açan Erasta Antalya’da Ramazan etkinlikleri, 19 Mayıs’tan itibaren 10 Haziran’a kadar her cumartesi ve pazar günü, iftardan sonra gerçekleşiyor.
Etkinlikler, 19 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek canlı ”Tasavvuf Müziği Dinletisi” ile başlıyor. 10 Haziran Pazar günü düzenlenen ikinci dinletiye semazen gösterisi eşlik ediyor. Ramazan etkinlikleri kapsamımda sunulan diğer dinletileri fasıllar oluşturuyor. ”Fasıl Müzik Dinletileri”, 20 Mayıs ve 27 Mayıs Pazar, 09 Haziran Cumartesi günleri, saat 19:30’da başlıyor.
Tenör Devrim Demirel önderliğindeki ”İlahi Senfonisi”, 26 Mayıs Cumartesi günü ilk kez bir AVM’de ziyaretçilerle buluşuyor. ”Üsküdar’a gideriken” ve ”Kadifeden kesesi” gibi klasik eserlerin icra edileceği ”Bando Gösterisi” 02 Hazian Cumartesi günü, ”Kanto ve Aşuk ile Maşuk Gösterisi” 03 Haziran Pazar günü, ”Mehretan Gösterisi” 14 Haziran Perşembe günü tüm ziyaretçilere unutulmaz bir Ramazan yaşatıyor.
26 Mayıs Cumartesi ve 27 Mayıs Pazar günleri, on sekiz yaş üstü tüm ziyaretçilerin katılım gösterebileceği ”Ödüllü Langırt Turnuvası”na sahne oluyor. ”Ödüllü Tavla Turnuvası” ise 02 Haziran Cumartesi ve 03 Haziran Pazar günleri gerçekleşiyor. Turnuvalar kapsamında birincilere 1.000 TL., ikincilere 500 TL., üçüncülere 250 TL., dördüncülere 100 TL. hediye çekleri veriliyor.
Erasta Antaya’dan gençlere ve çocuklara yönelik iki özel şenlik!
Erasta Antalya’nın Ramazan ayı boyunca düzenlediği etkinliklerde genç ve minik ziyaretçiler de unutulmuyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında 19 Mayıs Cumartesi ve 20 Mayıs Pazar günleri “Erasta Gençlik Şenliği” düzenleniyor. Decathlon ve Macfit’in katkıları ile yapılacak şenlikte spor ve dans etkinlikleri, ödüllü yarışmalar gençleri bekliyor. Minik ziyaretçilere yönelik hazırlanan “Karne Şenliği” ise 09 Haziran Cumartesi ve 10 Haziran Pazar günleri gerçekleşiyor. Bu iki günde, toplamda 20 TL ve üzeri alışveriş yapan ziyaretçiler, birbirinden güzel oyuncak, bisiklet ve scooter gibi hediyelerden birinin sahibi oluyor. Güne özel gösteriler arasında “Jonklör” ve “Sihirbaz Gösterisi” de bulunuyor.

Erasta Antalya’da kurulan Ramazan sokağında ayrıca, hat ve ebru sanatı atölyeleri, taş ve ahşap boyama, kokulu taş, kokulu mum, dekoratif aydınlatma ürünleri yapımı, gümüş takı tasarım atölyeleri ziyaretçileri bekliyor.

Yorum yap