Cuma, 21 Haziran 2019
Şampiyon kupayı Başkan Böcek’ten aldı

Şampiyon kupayı Başkan Böcek’ten aldı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’na özel düzenlenen Konyaaltı Belediyesi Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nda şampiyon Arapsuyu’nu 5-1 yenen Hurma takımı oldu. Şampiyon takıma kupasını Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek verdi.

Mahalle kültürünü yaşatmak ve mahalleler arası kardeşlik bağlarını güçlendirmek isteyen Konyaaltı Belediyesi, Mahalleler Arası Futbol Turnuvası düzenledi. 4 Mayıs’ta başlayan ve 32 takımın katıldığı turnuva büyük çekişmeye sahne oldu. 15 gün süren mücadele sonrasında ise Hurma ve Arapsuyu takımları finale kaldı. Konyaaltı Belediyesi Atatürk Stadyumu’nda oynanan final karşılaşmasını Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazip Alp, Konyaaltı Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Kıldıran, mahalle muhtarları ve vatandaşlar izledi.
Son derece çekişmeli geçen mücadele sonrasında Hurma, Arapsuyu’nu 5-1 yenerek, şampiyonluğu elde etti. Turnuvada üçüncü ise Çakırlar 1 takımı oldu. Şampiyon olan Hurma, sevincini takım arkadaşları ve izleyenleriyle paylaştı. Turnuva sonrasında düzenlenen ödül töreniyle emeği geçen katılımcılara madalyaları verildi. Şampiyonluğu elde eden Hurma takımına ise Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kupasını verdi.
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 15 gün süresinde mücadele eden takımları tebrik etti. Başkan Muhittin Böcek, “Mahalle kültürümüz adına bu turnuva son derece önemlidir. Özellikle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftasında gerçekleşmesi turnuvamıza ayrı bir güzellik kattı. Şampiyon takımı ve turnuvada mücadele eden takımlarımızı, turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçen muhtarlarımız ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İlerleyen yıllarda daha fazla takımın katılımıyla turnuvamız büyüyerek devam edecektir” dedi.

Yorum yap