Çarşamba, 23 Ocak 2019
İYİ GENÇLİK, ENGELLİLERLE BULUŞTU

İYİ GENÇLİK, ENGELLİLERLE BULUŞTU

İyi Gençlik Antalya İl Başkanı Ramazan Ergin Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Engelliler Haftası kapsamında Antalya’da bulunan Engelli sivil toplum örgütleri ve spor kulüplerini ziyaret edip, partisinin engellilere bakış açısını anlattı.

İyi Gençlik Antalya İl Başkanı Ramazan Ergin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Engelliler Haftası kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği ve Dünya Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Spor Kulübü, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi, Dünya Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Spor Kulübü’ne ne ziyaretlerde bulundu. Başkan Ramazan Ergin, partisinin iktidar olduğu Türkiye’nin daha engelsiz bir ülke Olacağını söyledi. Ergin, “Bugünkü iktidarın yönetim şekli, fırsat eşitliğini engelliyor. Parti programımızda, her alanda olduğu gibi engelli sorunlarının çözümünde de eşitliğin sağlanabilmesi için “Hak Temelli” bakış açısıyla hayatın her alanında içinde olmaları sağlanacak” dedi.
Ergin, İyi Parti iktidarında; engellilerin öncelikli olarak, ailelerinin yanında ve bulundukları sosyal ortamda destekleneceğini, belirterek şu bilgileri verdi. “Engellilerin hayata katılmalarını güçleştiren aile içi psikolojik eşiklerin aşılmasını sağlamak için aileye yönelik eğitim programları düzenlenecek. Toplumda engelli bireylere yönelik genellikle merhamet eksenli ve aşırı koruyucu yaklaşımların, engelli bireylerde oluşturduğu olumsuz psikolojik baskıyı ortadan kaldırmak için; toplum-engelli birey iletişimini doğru bir empatik düzleme oturtacak çalışmalar yapılacaktır.”

Yorum yap