Çarşamba, 23 Ocak 2019
Kaya: ‘Köylerden genç adaylara büyük destek’

Kaya: ‘Köylerden genç adaylara büyük destek’

CHP Milletvekili Aday Adayı Kaya, ülkenin gidişatını beğenmeyen ve mevcut siyaset adamlarının ise sadece makam düşkünü olduğunu belirterek, köyde yaşayan vatandaşların umudunun gençler olduğunu ve siyasette genç vekillerin artık mecliste var olması gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Aday Adayı Orçun Veysel Kaya, hem şehirde yaşayan hem de kırsal bölgelerde köylerde yaşan vatandaşların umudunun genç siyasetçiler olduğunu belirtti.
Kaya, 2 ile 3 dönem milletvekilliği yapmış milletvekillerinin sadece makam olarak vekilliği kullandıklarını ifade ederek, “İlçe Örgütümüz ile beraber Manavgat’ımızın bazı köylerini gezme imkanımız oldu. Şuan ki mevcut hükümetten çok şikayet aldık. Bu şikayetlerin en başında AKP olsun, MHP olsun, gerek partimiz olsun mevcut milletvekillerinin sadece seçim dönemleri köyleri ziyaret ettiklerini bizlere anlattılar. Bunların arasında en dikkat çeken konu ise, bir milletvekilinin birden fazla dönem milletvekilliği yaparak bu görevi meslek haline getirmesi oldu. Vatandaş milletvekilliğinin meslek değil görev olduğunu söylüyor. Bu yüzden bu ülkede genç siyasetçilerin önünün hiçbir zaman açılmadığını ve açılamayacağını bizlere anlattılar” dedi.

GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MUTLULUĞU
Köyde yaşayan vatandaşlarımızın, Köy yollarında 25 yaşında genç milletvekili aday adayı görmekten çok mutlu olduklarını söyleyen Kaya, “Köylerde ilk defa 25 yaşında bir milletvekili aday adayı gördüklerini ve bu durumdan çok mutlu olduklarını bizlerle paylaştılar. Tabii bizde böyle karşılanmaktan çok mutlu olduk. Ve şunu anladık ki artık hem şehirde hem de köyde yaşayan vatandaşlarımızın genç siyasetçilere ihtiyacı var. Artık toplum genç milletvekili istiyor. Mevcut düzende gençlere siyasette daha çok görev düşüyor. Ve siyasette genç milletvekillerine güven çok büyük. Çiftçi mazot aldı başını gitti diyor, yem fiyatı yine, gelir düştü gider fazla artık ne yapacağız bilmiyoruz diyorlar. Bildikleri tek şey ise, mevcut iktidarın biran önce değişmesi ve Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce ile birlikte genç milletvekillerinin bu ülkeyi kurtarma umudu olduklarını bizlerle paylaştılar” diye konuştu.

SİYASETTE GENÇLERİN ÖNÜ AÇILSIN
Siyasette artık gençlerin önünün açılmasının zamanın geldiğini ifade eden CHP Milletvekili Aday Adayı Kaya, “Ziyaretlerimizde gördüğümüz iki şey oldu. Birincisi mevcut hükümetin artık pilinin bittiğinin, ikincisinin ise artık genç siyasetçilerin mecliste olması gerektiğidir. Ama köydeki vatandaşlarımızın korkusu siyasetteki kurtların gençleri boğmasıdır. Artık vatandaşlar gençlerin önünün açılmasını istiyor. Ben 25 yaşında milletvekili adayıyım dediğim zaman hemen sarılıp öpülüyorum. Tamam işte artık siyasette gençlerin zamanın geldiğini söylüyorlar. Siyasi liderlere benim kanalım ile sesleniyor köyde yaşayan vatandaşlarımız artık mecliste Antalya’dan ve Türkiye’nin her yerinden genç milletvekili istiyoruz diye. Artık siyasette genlerin önü açılsın. Kalıplaşmış milletvekilleri artık 2 ve 3 dönem vekillik yapmasın, bizlerin önü açılsın. Vatandaş çalışkan, dinç, çevik, sağlıklı ve genç milletvekilleri istiyor” dedi.

ÇALINMADIK KAPI, SIKILMADIK EL KALMAYACAK
Milletvekili Aday Adayı Kaya, “Türkiye’de artık Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi yapılıyor. Önceki seçimlere göre daha çok çalışacağız. Gezmediğimiz köy, mahalle kalmayacak. Çalınmadık kapı, sıkılmadık el, alınmadık gönül bırakmayacağız. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu gibi demokrat ve ilkeli bir lider ile çıktığımız bu yolda, asla bu sefer kaybetme gibi bir şansımız yok. Çünkü bu sefer bizler değil; Cumhuriyet kaybedecek, demokrasi kaybedecek, laiklik kaybedecek, eşitlik, adalet, özgürlük ve en önemlisi aydınlık bir Türkiye geleceği kaybedecek. Gerekirse 3 saatlik uyku ile duracağız. Ama asla yorulmayacağız. Bu sefer kaybetmek yok. Bu sefer gençlik kazanacak. Bu sefer Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak” diye konuştu.
#chpninadayıorcun

Yorum yap