Çarşamba, 23 Ocak 2019
KONSEM’de “Menopoz” semineri…


KONSEM’de “Menopoz” semineri…


Konyaaltı Belediyesi, Kent Gönüllüsü Projesi kapsamında kadın hastalıkları alanında uzmanlaşmış Hemşire Özlem Şahan’ın anlatımıyla “Menopoz Döneminde Kadın” konulu seminer düzenledi.

KONSEM’de “Menopoz” semineri…


Farklı meslek gruplarından gönüllülerin uzman oldukları alanda düzenledikleri eğitim seminerleri bölge halkı tarafından da büyük ilgi görüyor. Konyaaltı Belediyesi Kent Gönüllüsü Projesi kapsamında son olarak Uzman Hemşire Özlem Şahan “Menopoz Dömeminde Kadın” konulu seminer düzenledi. Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM)’nde düzenlenen seminer büyük ilgi gördü.
Kadının kesin olarak menopoza girdiğini söyleyebilmesi için en azından 6 ay adet kesilmesi yaşaması gerektiğini ifade eden Özlem Şahan şöyle konuştu; "40 yaşını aşmış her kadında, adet gecikmelerinin olması durumunda öncelikle bir gebelik testi yapılmalıdır. Eğer gebelik yoksa menopoza geçiş durumu düşünülerek yumurtalık fonksiyonlarını ölçen bir takım hormon testleri yapılır ve bu şekilde bir menopoz durumunun olup olmadığı anlaşılabilir. Böyle bir kadın en az 6 ay boyunca adet görmemişse bu durum menopoz olarak kabul edilebilir.” diye konuştu.

Yorum yap