Çarşamba, 19 Haziran 2019
Şampiyonlar Akdeniz Üniversitesi’nden

Şampiyonlar Akdeniz Üniversitesi’nden

Akdeniz Üniversitesi Mücadele Sporları Öğrenci Topluluğu, Türkiye Muaythai Federasyonu ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Muay Thai Şampiyonası’ndan madalyalarla döndü.

Bu yıl 10'uncusu Alanya düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Muay Thai Şampiyonası müsabakalarında 55 üniversiteden toplam 550 sporcu mücadele etti. Şampiyonaya Akdeniz Üniversitesi Mücadele Sporları Öğrenci Topluluğu’ndan toplam 8 sporcu katıldı.

Türkiye'de ve dünyada ilk kez açık alanda, iskele üzerinde, denize sıfır kurulan ringlerde gerçekleştirilen müsabakalar sonunda Akdeniz Üniversitesi öğrencileri 86 kg – A-Division kategorisi büyük erkeklerde Hilal Orhan Kurt birincilik, 86 kg – B-Division kategorisi büyük erkeklerde Oğuzhan Şahin üçüncülük, 51 kg – A kategorisi büyük erkeklerde Hasan Erol üçüncülük, 60 kg - büyük bayanlarda Kübra Karabağ birincilik kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Ayrıca Üniversiteler Arası Muay Thai Şampiyonası’nda Akdeniz Üniversitesi, En centilmen üniversite ödülünü de kazandı.

Yorum yap