Çarşamba, 26 Haziran 2019
ANTALYA TURİZM SEZONUNA PERGE’DEN “MERHABA’’ DEDİ

ANTALYA TURİZM SEZONUNA PERGE’DEN “MERHABA’’ DEDİ

Antalya’da turizm sezonu, Perge Antik Kenti’nde düzenlenen organizasyon ile “2018 Perge Yılına” merhaba dedi.

2018'i Perge Yılı ilan eden Antalya, sezon açılışını da Perge Antik Kentinde gerçekleştirdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AKTOB’ un ortak çalışması ile gerçekleştirilen organizasyona; Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal katıldı. Sivil toplum kuruluşları, oda başkanları, turizm sektörü temsilcileri ve basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği organizasyonla turizm dünyası, Perge Antik Kentinden “Yaza merhaba” dedi.

Açılış konuşmasını Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı’nın yaptığı 2018 Antalya Perge Yılı ve Yaza Merhaba Kokteyl Prolonge Organizasyonunda, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel 2018 yılı temasını 'Perge Antik Kenti' olarak belirlediklerini ve Aksu ilçe sınırları içerisinde yer alan Perge Antik Kenti’nin 2018 Yılının Tarihsel Miras Teması olduğunu söyledi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise organizasyona video konferans sistemiyle dahil oldu. Vali Karaloğlu konuşmasında, İçişleri Bakanlığı tarafından seçim güvenliği nedeniyle düzenlenen toplantı sebebiyle Gaziantep de bulunduğunu belirterek, sezonun başlangıcını Perge Antik Kentinden yaptıklarını ve herkesin “2018 Perge Yılına” sahip çıkması gerektiğini söyledi. Karaloğlu 2018 yılından umutlu olduğunu dile getirerek turizm sezonunun hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Açılış programı etkinlikleri arasında, Devlet Opera ve Balesi’nin Perge Özel dans gösterisi ve barok müzik dinletisi ise izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Antalya Valiliğince 6 (İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça, Hintçe, Çince) dilde hazırlanan Antalya tanıtım filmleri ve AKTOB tarafından “Perge Yılı” için hazırlanan tanıtım filmleri de izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Antalya Valiliği tarafından hazırlanan Antalya Merhaba “Işıklar ve Gölgeler” temalı fotoğraf sergisinde ise Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Ali İhsan Öztürk'ün objektifinden Antalya'yı farklı yönleriyle yansıtan birbirinden güzel 74 eserin yer aldığı fotoğraf sergisi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. 
Aksu Belediyesi Basın Servisi

Yorum yap