Çarşamba, 26 Haziran 2019
Kemerli  141 bebek  için mevlit okutuldu

Kemerli 141 bebek için mevlit okutuldu

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün eşi Neşe Gül’ün öncülüğünde hayata geçirilen ve Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenen “Hoş Geldin Bebek Projesi” kapsamında son 6 ayda doğan 141 Kemerli bebek için mevlit okutuldu. Ailelerle tek tek ilgilenen Neşe Gül, “Tüm bebeklerimize sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün eşi Neşe Gül’ün himayesinde hayata geçirilen “Hoş Geldin Bebek Projesi” kapsamında Kemer’de doğan bütün bebeklerin ailelerine ‘hayırlı olsun’ ziyareti yapılıyor ve bebeklerin ihtiyacına yönelik çeşitli hediyeler veriliyor. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından "Kemer Belediyesi Hoşgeldin Bebek Projesi" adı ile marka tescili alan proje kapsamındaki ziyaretlerin birçoğunu bizzat Başkan Gül'ün eşi Neşe Gül gerçekleştiriyor.
HUZUR CAMİİ'NDE MEVLİT OKUTULDU
Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından 2010 yılından bu yana sürdürülen proje kapsamında 8 yılda yaklaşık 1.800 bebeğin ailesi ziyaret edildi. Kemerli tüm bebeklere bir anne şefkati ile yaklaşan Neşe Gül, onların sağlığı ve ihtiyaçları ile de yakından ilgileniyor. Proje kapsamında ayrıca yeni doğan bebekler için 6 ayda bir mevlit okutuluyor. Bu yılın ilk mevlit etkinliği Huzur Camii’nde gerçekleştirildi. Mevlide, son 6 ay içinde doğan 141 bebeğin annesi ve yakınları katıldı. Mevlit sonunda bebeklerin ailelerine çeşitli ikramlarda bulunuldu ve hediyeler verildi.

NEŞE GÜL YAKINDAN İLGİLENDİ
Mevlide katılan anneler ve bebekler için tek tek ilgilenen Neşe Gül, “Tüm bebeklerimize ve ailelerine sağlıklı ve bereketli bir ömür diliyorum. Ruhlarının güzelliği yüzlerine yansımış olan annelerimiz ve bebeklerimizle bir araya gelmek bizim için en büyük mutluluktu. Bebeklerimizin vatanımıza hayırlı evlatlar olmasını Allah'tan niyaz ederim” şeklinde konuştu
“PROJEMİZ ÖRNEK OLDU”
“Hoş Geldin Bebek Projesi’ni Türkiye’de ilk uygulayan belediyenin Kemer Belediyesi olduğunu hatırlatan Neşe Gül, “2010 yılında başlattığımız ‘Hoşgeldin Bebek Projemiz’ yeni doğan bir bebek gibi büyüyor. Şimdi de bu projelerin marka tescili alması bizi çok mutlu etti. Proje gerek Antalya’daki, gerekse diğer kentlerdeki bazı belediyeler tarafından örnek alındı, hatta taklit edildi. Eşim, ben ve tüm belediye personelimiz böyle anlamlı bir projenin öncüsü olmaktan ve örnek alınmaktan onur ve gurur duyuyoruz" dedi.


ANNELERDEN TEŞEKKÜR
Etkinliğe katılan anneler ise, kendilerine gösterilen bu yakın ilgiden çok mutlu olduklarını belirterek Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e, eşi Neşe Gül’e ve Kemer Belediyesi personeline teşekkür ettiler.

Yorum yap