Çarşamba, 26 Haziran 2019
Kemer meclisi toplandı

Kemer meclisi toplandı

Kemer Belediye Meclisi, Mayıs ayı toplantısı Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda 6 madde karara bağlandı

Meclis Toplantısında gündemin ilk maddesi olarak bir önceki toplantıda alınan kararlara ait özetler okundu. Ardından 2017 mali yılı kesin hesabı okundu ve oy çokluğu ile kabul edildi.

ARAŞTIRMA MERKEZİ, AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNE TAHSİS EDİLDİ
Gündemin 4’üncü maddesinde yer alan ve daha önce Konya Selçuklu Üniversitesi'ne tahsis edilen yerin Akdeniz Üniversitesi’ne devri ile ilgili görüşülmeye başlandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Gül, salonda bulunan Araştırma merkezinin yöneticisi Hakan Öniz’in Doçent olması nedeniyle tebrik etti ve bu araştırma merkezinin bölgemizde olmasının da Kemerliler için büyük kazanç olduğunu söyledi. Bu nedenle de Doç. Dr. Hakan Öniz’e teşekkür etti.Yerin tahsisi ile ilgili görüşme oy birliği ile kabul edilirken mevcut yer, aynı hizmetlerin devamı için 10 yıllığına Akdeniz Üniversitesine verildi.Doç. Dr. Hakan Öniz’de Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Meclis üyelerine teşekkür etti.

MOTORSİKLETLİ TEMİZLİK ARAÇLARI ALINACAK
Gündemin 5’inci maddesinde yer alan Göynük Mahallesindeki 242 ada 02 parselde bulunan Kemer Belediyesi ile hisseli olan şahısların, Belediyeye ait 158/944 metrekare hisseni satın alma talebi oybirliği ile kabul edildi. Gündemin 6’ıncı maddesi olarak görüşülen Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere 2 adet motosiklet alınması konusu oybirliği ile kabul edildi.Toplantı, Haziran ayı meclis toplantısının 03 Haziran tarihi olarak belirlenmesinin ardından tamamlandı.

Yorum yap