Çarşamba, 19 Haziran 2019
SİSTEM 9, DS’DE DÜNYA ŞİRKETİ!

SİSTEM 9, DS’DE DÜNYA ŞİRKETİ!

Yeni nesil iletişim platformunda Türkiye’yi temsil ediyor

Her sektöre uyup, her markaya yeni nesil iletişim imkânı sunan ‘Digital Signage’ın (DS) dünya genelindeki kullanımı hızla artıyor. Bu alanda yerli yazılımıyla 18 ülkede 40 bini aşkın dijital ekran kurup yöneten Sistem 9, ulaştığı geniş kullanım ağıyla adını DS’nin dünya devi şirketleri arasına yazdırdı.
Dünyanın ‘en genç’ sektörleri arasında gösterilen ‘Digital Signage’ (DS), her ölçekte kurum ve kuruluşa esneklik, çeviklik, merkezileştirme ve kesintisiz teknoloji sunduğu için tercih ediliyor. DS’nin Türkiye’de adı henüz bilinmezken bu alana yönelik yerli yazılım geliştiren Sistem 9 yönetimi, hizmetlerini “Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” ilkesiyle ‘Dijital Yayın ve Bilgilendirme Ekranları’ adıyla yaygınlaştırdı.
Geliştirdikleri yerli S9Vision DS yazılımının, TV’lerden farklı yeni nesil yayın ve duyuru sistemiyle çalışan dijital ekranları uzaktan tek merkezden yönetme imkânı sunduğunu hatırlatan Sistem 9 Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaan Akın şu bilgiyi veriyor: “Yıllar önce bu sektörü anlatmakta zorlanıyorduk. Bu alanda yakaladığımız yıllık ortalama yüzde 25’lik artışlarla bizimle beraber sektörü de büyüttük. Türkiye’deki büyümeyle yetinmeyip hizmet ve çözümlerimizi dünyaya açtık. Günümüzde Türkiye ile birlikte 18 ülkede 40 bini aşkın dijital ekranı yönetiyoruz. Böylesine geniş bir ağı yöneterek, dünyada DS alanında ilk 10 firma arasına girdik. Bu bizim değil, Türkiye’nin başarısıdır!”
Akın, ‘Digital Signage’ (DS) sektörünün dünyada 15 milyar dolarlık bir hacme ulaştığını hatırlattıktan sonra sektörün geleceğini şöyle özetledi: “Global Market Insights'ın yaptığı araştırmaya göre, DS sektöründe pazar büyüklüğü 2020 yılında 23 milyar doları aşacak. Sektörün Türkiye’deki pazar büyüklüğü 250 milyon dolar olarak tahmin ediliyor. Dünyada bile sahip olduğu potansiyelin henüz yüzde 20’si kullanılan DS’nin geleceği son derece parlak. Sistem 9 olarak kendi çabalarımızla DS’de dünyanın birinci ligine girmeyi başardık. Kamudan özel sektöre herkesin üzerine düşeni yapmasıyla, Türkiye’nin bu pastadaki payını artırabiliriz. DS’nin kullanım alanları genişliyorken; güçlerimizi birleştirip Türkiye’nin pazar payını yüzde 10’a çıkarmalıyız.”

Yorum yap