Cuma, 21 Haziran 2019
Yükseköğretimde Personel Mevzuatı Antalya’da Konuşuldu

Yükseköğretimde Personel Mevzuatı Antalya’da Konuşuldu

Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde ‘3.Yükseköğretimde Personel İşleri Mevzuat, Uygulama, Birliktelik Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Alanya’da yapılan toplantıya YÖK temsilcileri, üniversitelerin rektör yardımcıları, genel sekreterleri, genel sekreter yardımcıları ve personel daire başkanları ile birlikte toplam 98 devlet ve vakıf üniversitesinden 185 katılımcı iştirak etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Akdeniz Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Serinoğlu; Yükseköğretimde Personel İşleri, Mevzuat, Uygulama, Birliktelik toplantısı vesilesiyle pek çok üniversiteden katılımcıları Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde Antalya’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek; “Bu önemli toplantı ile karşılıklı bilgi alışverişinde bulunacak ve sorunlara birlikte çözüm önerileri geliştireceğiz.” dedi.

Üniversitelerdeki iş ve işlemlerin mevzuata ve günün gereklerine uygun olarak yürütülmesinin önemli olduğunu belirten Serinoğlu, uygulama alanlarında birlikteliğin sağlanması, bilgi ve belge paylaşımlarının değerlendirilmesi açısından toplantının oldukça verimli olacağını söyledi.

Üç gün süren toplantının farklı oturumlarında, yükseköğretim mevzuatında meydana gelen değişiklikler, öğretim üyeliğine yükseltilme ve atanma yönetmeliği, öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda uygulanacak sınavlara ilişkin yönetmelikte yapılması gereken düzenlemeler, yurtiçinde ve yurtdışında görevlendirmelerde uyulacak esaslara ilişkin yönetmelik ve üniversitelerde akademik teşkilat yönetmeliği konuları görüşüldü.

Yorum yap