Çarşamba, 23 Ekim 2019
Tütüncü’den Seriklilere destek

Tütüncü’den Seriklilere destek

Başkan Hakan Tütüncü, belediyesinin imkânlarının ve sosyal tesislerinin, Antalya için önemli bir kültür hizmeti ortaya koyan Serikliler Derneği’nin emrinde olduğunu söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Serikliler Derneği (ANTSERDER)’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Hakan Tütüncü, Çaybaşı Mahallesi’ndeki dernek binasına gelişinde ANTSERDER Başkanı Adnan Tezgel ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. 
Başkan Tütüncü, ziyarette ANTSERDER yönetim kurulu üyeleriyle derneğin çalışmaları ve belediyesinin hizmetleriyle ilgili bilgi alışverişinde bulundu. 

ANTSERDER güzel bir çalışma
ANTSERDER Başkanı Adnan Tezgel ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar dileyen Tütüncü, derneğin yaptığı sosyal faaliyetlerle iftihar ettiğini söyledi. ANTSERDER’in kurulmasının, Antalya merkezde yaşayan Seriklilerin bir araya getirilmesi adına güzel bir çalışma olduğunu aktaran Tütüncü, “Derneğin kurulmasında emeği olan yönetim kurulu ve dernek üyelerine teşekkür ederim. Antalya’nın ilçeleri ve köyleriyle ilgili bazı dernekler kuruldu ama ANTSERDER’in farklı bir heyecanla çalışmaya başladığını gördüm. Bu heyecanın aynı şekilde devam edeceğine inanıyorum.” dedi.
“Dernekçilik gönüllülük esasına dayanır”
Başkan Hakan Tütüncü, dernek çalışmalarının gönüllülük esasına dayandığını hatırlatarak, şunları söyledi: “Dernek çalışmaları kolay işler değil. Dernekler, gönüllülük esasına dayanır. Dernekler hep verme yeridir; para verirsiniz, zaman verirsiniz, emek verirsiniz… Bu anlamda ANTSERDER yönetim kurulu üyelerinin yapmış olduğu her çalışma saygıdeğerdir. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Her zaman yanınızdayım. Elimizden ne gelirse, gücümüz neye yeterse yapmaya hazırız.”
Kepez Meclisi’nde Serik ağırlığı
Tütüncü, 38 üyesi olan Kepez Belediye Meclisi’nde 5 tane Serik doğumlu meclis üyesinin olduğunu anımsatarak, şöyle devam etti: “Seriklilerin, Kepez Belediye Meclisi’nde iyi bir şekilde temsil ediliyor olması sevindirici bir durum. Her zaman ANTSERDER’in çalışmalarına destek olma noktasında hazırız. Belediyenin tüm sosyal tesisleri ve imkânları, çok önemli kültür hizmeti ve önemli bir sosyal aktivite ortaya koyan Serikliler Derneği’nin emrindedir. Biz sizleri Allah için seviyoruz. Bu sevgimiz olduğu sürece de zorluklar ve güçlükler kolay hale gelecektir.”
Tütüncü’ye övgü
ANTSERDER Başkanı Adnan Tezgel de ziyaretinden ve derneğe gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiği Tütüncü’ye şöyle seslendi: “Çalışkan yapınız bizi onure ediyor. Serikliler olarak çalışmalarınızı takdir ediyoruz. Sabah saat 06.00’dan gece yarılarına kadar çalıştığınızı biliyorum. Gittiğiniz yer de en az 3 işi birden yapıyorsunuz. Antalya’da Kepez’in dışındaki ilçelerde de çok iyi tanınıyorsunuz. Kepez’in dışında başka bir bölgede vatandaşın evinde çorba içmeniz çok önemli. Bu takdir edilecek bir durum. Bizim gibi fedakârca, karşılık beklemeden çalışıyorsunuz.”
“Antalya’ya karşı sorumluluğumuz var”
Antalya’nın kültürünün yaşatılmasına yönelik projelerinin olduğunu işaret eden Tezgel, “Antalya’nın yerlisiyiz. Bu nedenle bu kentin kültürü, geçmişi, örf ve ananeleri bizlerden sorulur. Antalya’nın kültürü, geçmişi, örf ve ananeleri ve çocuklarımızın yetiştirilmesiyle ilgili önemli projelerimiz var. Bu kente karşı sorumluluğumuz var. Bu konuda Kepez Belediyesi ile işbirliği yapmak istiyoruz.” ifadesini kullandı. 
Tezgel, ziyaretin anısına Başkan Hakan Tütüncü’ye plaket takdim etti. 
Ziyarette Kepez Belediye Meclisi’nin Serik doğumlu meclis üyeleri de hazır bulundu.

Yorum yap