Salı, 16 Temmuz 2019
CHP’li kadınlar Kemer’de toplandı

CHP’li kadınlar Kemer’de toplandı

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Kadın Kolları Başkanları İstikbal İçin Cesaret Eşgüdüm Toplantısı Kemer’de başladı. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, kadın kolları başkanlarını Kemer’de ağırlamaktan onur duyduğunu söyledi. Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ise, “Cumhuriyeti yok etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecek” dedi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Kadın Kolları Başkanları İstikbal İçin Cesaret Eşgüdüm Toplantısı Göynük Mirage Park Resort Hotel’de başladı. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün ev sahipliğinde yapılan toplantının açılış töreninde 81 ilin il kadın kolları başkanı bir araya geldi. CHP’li kadınlar 2019 yılında yapılacak olan seçimler öncesinde yol haritasını belirlemek üzere görüş alışverişinde bulundu.

GÜL: TÜRK KADINI ÖRNEK OLMUŞTUR
Törende konuşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 81 ilden ve çeşitli ilçelerden Kemer’e gelen kadın kolları başkanlarını ve yöneticilerini ilçede ağırlamaktan onur duyduğunu söyledi. Başkan Gül; “Tarihimize baktığımız zaman tabii ki kadınlarımızın çok önemli yerleri var. Kurtuluş savaşında ve cumhuriyetimizin kuruluşunda büyük emek veren Türk kadını dünyaya örnek olmuştur. Atamız ve silah arkadaşları bu güzel ülkeyi bizlere bıraktı. Ama bize çok önemli iki miras da bıraktı. Bu iki değer tabii ki Cumhuriyetimiz ve Cumhuriyet Halk Partisidir” dedi.

KÖSE: ASLA UMUDUNUZU KAYBETMEYİN
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e misafirperverliği için teşekkür eden CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ise toplantılarına Kemer’de gerçekleştirmekten çok mutlu olduklarını vurguladı. Köse konuşmasında “Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadını toplumun önderi olarak kabul eden anlayışını yok etmeye çabalayan karanlık günler yaşıyoruz. Ancak çatlasalar da, patlasalar da biat etmeyeceğiz. Son 15 yıldır, her sıkıştıklarında kadın bedeni üzerinden siyaseti uygulamaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. Kadını baskı altına alırlarsa toplumu istedikleri şekle sokabileceklerini düşünüyorlar. Biz buna izi vermeyeceğiz.. Asla umudunuzu kaybetmeyin. Cumhuriyetimizi çökertmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecek” dedi.

GENEL BAŞKAN KILIÇDAROĞLU KATILACAK
15 Nisan Pazar Günü Kemer’e gelecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplantıya katılarak partisinin il kadın kolları başkanlarına hitap edecek.

Yorum yap