Cuma, 19 Nisan 2019
Sephora, güzellik ve kozmetik tutkunlarını yeni mağaza konsepti ile büyüledi!

Sephora, güzellik ve kozmetik tutkunlarını yeni mağaza konsepti ile büyüledi!

Sephora TerraCity, yenilenen mağaza konsepti ile müşterilerine daha iyi bir deneyim yaşatmak üzere sezona ‘’merhaba’’ dedi.

Güzelliğin Kalp Atışı Sephora’nın Antalya’daki ilk mağazası TerraCity’nin yenilenen konsepti, güzellik tutkularını büyüledi. Cilt bakımından makyaja, aksesuardan banyoya kadar uzanan binlerce ürün ve markayı bir arada sunan Sephora’nın TerraCity mağazası açılış partisinde, Ulusal Makyaj Artisti ve Avrupa Pro-Team üyesi Murat Bekler’in makyaj trendleri hakkında sohbeti ve uygulamalarına Antalyalı iş kadınları, kozmetik severler, influencer ve blogger’lar yoğun ilgi gösterdi.
 
‘’Doğru Makyaj Uygulaması nasıl yapılır? , Makyaj Yapmanın Sırları ve bu sezonun trendleri nelerdir?’’ sorularını yanıtlayan Murat Bekler, davetlilerle makyaj yapmanın ipuçlarını uygulamalı olarak paylaştı. Sephora Ulusal Makyaj Artisti Avrupa Pro-Team üyesi olan Murat Bekler; ‘’Makyajda trendleri deneyerek yeni görünüm kazanmak ve yeni renkleri kullanmak için kendinize fırsat tanıyın. Yeni makyaj trendleri aracılığı ile değişime açık olun. Evet, makyaj çok önemli bir nokta ama öncelikle makyajınızın güzel görünmesi için cildinize çok iyi bakın ’’ dedi.
 
Kapak kızı gibi görünmenin zor olmadığını, sadece yüz şeklinin bilinerek doğru uygulama yapılması gerektiğini de vurgulayan Bekler, katılımcılara gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederek ‘’makyaj bir resim sanatıdır; yüzünüz ise bu sanatı yansıtacağınız tuval; bu nedenle tuvalinizin temiz ve nemli olduğundan emin olun’’ diyerek makyajın en ince ayrıntısına kadar katılımcılara uygulamalı olarak gösterdi. 
 


200 TL ve üzeri alışverişlerde davetliler Çarkıfelek hediye mekanizmasından Sephora Collection ve Benefit markalı ürünlerden sürpriz hediyeler de kazandı. Sephora’nın ışıltılı dünyasını daha iyi yansıtan yeni mağaza konsepti ile davetliler keyifli bir gün geçirdi. 
 
www.sephora.com.tr
* Sephora’nın İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antalya, Bursa, Gaziantep, Samsun, Aydın ve Kayseri’de toplamda 45 mağazası bulunuyor.
 
 
Murat Bekler Kimdir?
 
Sephora Ulusal Makyaj Artisti ve Avrupa Pro-Team Üyesi Murat Bekler kariyerine Dior, Nars ve Harvey Nichols gibi kozmetik sektörünün lider markalarında çalışarak başladı. Daha sonraları MAC Pro Mağazasında profesyonel ekibe dahil oldu. Bu zamanlarda birçok makyaj artisti ile tanışarak boş zamanlarında onların yanında yardımcı olarak çalışmaya başladı. İlerleyen zamanlarda moda endüstrisinde çalışmaya karar veren Bekler, moda dünyasında çok fazla ihtiyaç duyacağı İngilizcesini geliştirmek için Londra’ta taşındı. Aynı zamanda London School of Beauty’de yüz anatomisi ve makyaj üzerine dersler aldı. Bu dönemde İstanbul Fashion Week’te yer alan Ferre, Ferragamo, V. Vestwood, R. Cavalli, Missiomi gibi markaların backstage’lerinde görev aldı. Vogue, Harper’s Bazaar, L’official, Elle, Marie Claire ve Türkiye’nin önde gelen diğer moda dergilerinde freelance tasarımcı olarak çalışan Bekler, 2015 yılında Sephora ekibine Senior Makyaj Artisti oarak dahil oldu. Bir yıl sonra ise Sephora Avrupa Pro-Team ekibine seçildi. Sephora ve kendi sosyal medya hesaplarında ‘Nasıl makyaj yapılır’, ‘Makyaj yapmanın sırları’ içerikli videolar paylaşıyor.  

Yorum yap