Cuma, 19 Nisan 2019
ATAY USLU:

ATAY USLU: "BU YIL HEDEFİMİZ 14 MİLYON YABANCI TURİST"

Antalya Ak Parti Milletvekili Atay Uslu 15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

ATAY USLU:

Milletvekili Atay Uslu mesajında;
Tarihi, kültürel mirası ve eşsiz doğal güzellikleri ile adeta bir açık hava müzesi gibi görünen Türkiye’nin bir turizm ülkesi olarak, artık markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlediğini, turizmin, gelişmeye son derece açık ve geliştikçe kendisiyle beraber diğer alanların gelişimine de hız kazandıran öncü bir sektör olduğunu vurguladı.
Milletvekili Atay Uslu; 
“Turizm Dünya'nın en güçlü barış siyaseti, en büyük barış projesidir. Yunus Emre’nin sözleriyle,  tanımak, görmek insanları ve milletleri bir birine yakınlaştırıyor.

"Gelin tanış olalım
İşi kolay kılalım
Sevelim sevilelim"  
Şiirinde harikulade bir şekilde anlatılan bu yaklaşımla turizm;  Milletlerin yakınlaşmasını, birbirini sevmesini arttırıyor,  uluslararası ilişkileri, diplomasiyi, ülkeler arası siyaseti pozitif etkiliyor hatta belirliyor.
Turizm sektörü ve devlet olarak misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak üzere tüm tedbirleri aldık. Turizm Sezonunun iyi geçmesi için yoğun çalışmalar yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Antalya destinasyonun tanıtımı, anlatımı konusunda Valilik, Belediye ve Bakanlık koordinasyonu ile  çalışmalar yapıyoruz.  Çalışmalarımızı Sektör ile oteller, seyahat acentaları ile yoğun işbirliği ve istişare içerisinde devam ettiriyoruz. Ülkemiz ve Antalya turizminin bu yıl çok daha iyi olacağını bekliyoruz. Bu nedenle bu yıl hedefimiz 14 milyon yabancı turist ağırlamak.  
Bu düşüncelerle, Turizm Haftası’nı kutluyor, önümüzdeki turizm sezonun Ülkemiz ve Antalyamız için verimli geçmesi temennisiyle, sektörün değerli çalışanlarına ve yatırımcılarına başarılar diliyorum" dedi.

Yorum yap