Çarşamba, 26 Haziran 2019
ZIP ZIP PARKTA DOYASIYA EĞLENDİLER

ZIP ZIP PARKTA DOYASIYA EĞLENDİLER

“Gezerek Öğreniyorum” projesi kapsamında Aksu’da eğitim gören engelli çocuklar Zıp Zıp Parkta gönüllerince bir gün geçirdi.

Aksu Kaymakamlığı, Aksu Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile başlatılan “Gezerek Öğreniyorum” Projesi devam ediyor. Proje kapsamında, Aksu’da engelli ve özel eğitim gören 53 öğrenci, onlara eşlik eden 35 veli ve öğretmen Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın 2. en büyük kapalı alanına sahip Çocuk Eğlence Merkezi Zıp Zıp Parkta keyifli bir gün geçirdi.
Aksu Kaymakamı Aydın Ergün’ün eşi Necla Ergün ile Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in eşi Ümmü Şahin’in de eşlik ettiği Zıp Zıp Park ziyaretinde, 53 öğrenci aileleri ve öğretmenlerinin gözetiminde doyasıya eğlendi. Hem çocuklar hem de velilerle yakından ilgilenen Necla Ergün ve Ümmü Şahin oyun alanında eğlenen çocukların yüzlerindeki mutluluğun, tarifsiz olduğunu dile getirdi.
“Gezerek Öğreniyorum” Projesi nedir?
“Gezerek Öğreniyorum” Projesi kapsamında engelli çocuklar için her ay farklı bir etkinlik düzenleniyor. Amacı farkındalık yaratmak ve engelli çocuklara ayda bir sefer de olsa güzel vakit geçirmek olan proje, öğrenci ve öğrenci velileri tarafından da büyük beğeni topluyor.
Aksu Belediyesi Basın Servisi

Yorum yap