Cuma, 19 Nisan 2019
ANTALYALI ROMANLAR KÜLLİYE'DE

ANTALYALI ROMANLAR KÜLLİYE'DE

Antalya'nın Finike İlçesinde yaşayan Romanlar Külliyede programa katıldılar.

Cumhurbaşkanlığının himayelerinde gerçekleştirilen Bin bir Renk, Tek Millet Büyük Roman Buluşmasına Finike'de yaşayan Romanlar'da davet edildi. Program Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla Beştepe Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

ATAY USLU RENKLERİMİZLE TEK YÜREĞİZ..
Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Antalya'dan gelen misafirleri Külliyede karşıladı. Atay Uslu duygularını şöyle ifade etti. "Bugün Hemşerilerimizin Külliyede ağırlanmasından onur duyuyoruz. Yuvalı mahallesine sık sık uğruyorum. Mahallenize her uğrayışta beni muhabbetle, neşeyle karşılıyorsunuz. Bu gün de bu neşeyi Ankara'ya taşıdınız. Biz bu ülkenin renkleriyiz. Biz Türk milletiyiz. Romanıyla, Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Pomağıyla Tek yüreğiz. Omuz omuzayız, al bayrağın gölgesinde tek milletiz."

Çeşitli gösteriler ile duygu ve anlam yüklü geçen programdan memnun kalan davetlilerden Mesut Çelikkıran Külliyede kendilerini kabul ederek onurlandıran Cumhurbaşkanına Teşekkür ederek, "bu gün çok mutlu olduk. Atay Uslu milletvekilimiz her zaman yanımızdadır. Programa davet ve katılımları konusunda destek olan Antalya Milletvekili Atay Uslu'ya Teşekkürlerimizi sunarız. O bizim kıymetlimiz. Bizi Antalya'da da, Ankara'da da yalnız bırakmıyor. Bizleri Ankara'ya gönderen Finike Belediye Başkanımıza ve İlçe Başkanımıza da teşekkür ederiz. "

ERDOĞAN ŞARKISI YAZDILAR
Yuvalı Mahallesinden Mesut Çelikkıran'ın yazdığı ve söylediği "Bizim Aşkımız Erdoğan" şarkısının da toplantı öncesinde Külliyede salonda çalınması Antalya'dan gelen misafirler için sürpriz oldu.

ROMANLAR HEM KÜLLİYEDE HEM DE TBMM'DE AĞIRLANDI
Antalyalı Romanların ikinci durağı Türkiye Büyük Millet Meclisi oldu. Mecliste AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, İbrahim Aydın ve Gökçen Özdoğan Enç'in misafir ettiği Romanlar önce TBMM'yi gezdiler. Ardından Milletvekilleri ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler ve göstermiş oldukları misafirperverliklerinden dolayı Milletvekillerine çok özel teşekkürlerini dile getirdiler. Yuvalı Mahallesi Muhtarı Turgut Toydemir, Ak Parti Antalya Milletvekillerinin hepsine ayrı ayrı teşekkür ettiğini, çok özel bir gün yaşadıklarını hem Külliyede hem TBMM'de ağırlanmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Yorum yap