Cuma, 19 Nisan 2019
TEGV ile Eğitime Koşar Adım 1645km. Yol Yapacak!

TEGV ile Eğitime Koşar Adım 1645km. Yol Yapacak!

Ahmet H. Uysal, TEGV’li çocuklara eğitim desteği sağlamak üzere bu kez 11 Nisan’da Artvin’den başlayarak Muğla’ya kadar Türkiye’yi boydan boya kat edecek.

Çocuklarımızın mutlu bir çocukluk yaşamaları ve çağdaş eğitim olanaklarından yararlanmaları için çalışan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türkiye’ye eğitim alanında yeni bir ufuk açmak üzere büyük bir proje başlatıyor.
İşadamı ve bir eğitim gönüllüsü Ahmet H. Uysal, geçen sene (Nisan 2017) Siirt Pervarili çocukların TEGV’de eğitim desteği alması için Kuzey Kutbu Maratonu’na (FWD North Pole Marathon) katıldı. Eksi 55 derecede, 42,2 kilometre koşan Uysal, 181 bin TL bağış toplayarak TEGV Pervari Öğrenim Birimi’nin iki yıllık eğitim masrafını karşılamıştı. Ahmet H. Uysal, bu kez de Türkiye’yi boydan boya adımlayacağı bir projeye imza atıyor.
Ahmet H. Uysal, çocuklarımızı eğitim ile kucaklayabilmek için tam tamına 46 gün boyunca Artvin’den Muğla’ya 14 ilden geçerek Anadolu’yu kat edecek. Geçtiği yerlerde TEGV’in eğitim ışığıyla parlayacağı yepyeni hikâyeler ve anılar biriktirecek. Aynı zamanda takipçilerinden ve bütün eğitim dostlarından destek olmasını isteyerek imkânları kısıtlı çocuklarımızın TEGV’de eğitim desteğiyle aydınlanması için bağış toplayacak. Uysal, toplam 1645km. koşacağı bu özverili ve yorucu projesinin sonunda 5 bin çocuğumuzun TEGV’de nitelikli eğitim desteği almasını hedefliyor.

Yorum yap