Pazartesi, 14 Ekim 2019
SERİK BELEDİYESİ MEHTER TAKIMI KURDU

SERİK BELEDİYESİ MEHTER TAKIMI KURDU

Serik Belediyesi bir ilki daha gerçekleştirerek bünyesinde Mehter takımı kurdu. Serik’in Mehter takımı ilk gösterisini tarihi Çınaraltı meydanında gerçekleştirdi.

Serik Belediyesi bir ilki daha gerçekleştirerek bünyesinde Mehter takımı kurdu. Mehter takımı ilk gösterisini tarihi Çınaraltı meydanında gerçekleştirdi. Serik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü bünyesinde kurulan ve belediye personellerinden oluşan Mehter takımı, ilk gösterisini de Afrin Şehitleri anısına yaptı. Çınaraltı meydanında düzenlenen mini konser izleyicilerden büyük beğeni topladı. Mehter takımının ilk gösterisini çok sayıda vatandaşla beraber belediye başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’ta seyretti.

ÇALIK: “SERİK’E MEHTER TAKIMI YAKIŞIR”

Serik’e mehter takımı kazandıran başkan Prof. Dr. Ramazan Çalık: “Milli duygular da hassas olan Serik’e mehter takımı yakışır dedik ve bu güzel takımı kurduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, arkadaşlarımı kutluyorum maşallah hepsine de çok yakışmış. Mehter milli duygularımızı doruğa çıkaran önemli bir takımdır. Serik’imize hayırlı olsun” dedi.
Çınaraltına gelen vatandaşlar gösteriden dolayı mehter takımını ve Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’ı tebrik ettiler.

Yorum yap