Salı, 25 Haziran 2019
Antalyalı kadın gazeteciler Alanya Kalesi ve Dimçayı'nı gezdi

Antalyalı kadın gazeteciler Alanya Kalesi ve Dimçayı'nı gezdi

BYGEM Antalya İl Müdürlüğü medya sektöründe görev yapan kadın gazetecilere yönelik Alanya gezisini düzenledi. 8 Mart Kadınlar Günü yapılması planlanan ancak 24 Mart tarihine ertelenen gezide gazeteciler Damlataş Mağarası, Alanya Kalesi ve Dim Çayı'nın güzelliklerini keşfetti.

Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Esen Diler’in davetlisi olarak Alanya’ya giden kadın gazetecileri ve kurum yöneticilerini, Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Gaye Coşkun ve kentin gazetecileri karşıladı. Basın heyeti İlk olarak Kale’yi, Kaleiçi’nde Alanya Belediyesi tarafından restore edilerek Kültür Evi olarak kullanılan Sandık Emini Kayhanlar Evi ve Ömürlü Kemal Atlı Kültür Evi’ni gezen kadın gazeteciler, öğle yemeğinde Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim tarafından karşılandı.

Gezide gazetecilere rehberlik eden Alanya Belediyesi Kent Müzesi Müdürü İlhami Yetkin’den Alanya limanında Kızılkule ve tersane hakkında da bilgi alan gazetecilerin son durağı Dim Çayı oldu.

Antalyalı basın mensuplarına eşlik eden Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Esen Diler basın mensuplarına teşekkür edip  gazetecilerin programdan duydukları memnuniyeti ifade ederek görev alanındaki illerin tanıtımı ve bu bölgede görev yapan gazetecilerin haber kaynaklarının artırılması gerektiğine vurgu yaptı.
Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Gaye Coşkun ve Kent Müzesi Müdürü İlhami Yetkin’e teşekkür eden Diler, kendilerine BYEGM tarafından 2017 Almanağı'nı hediye etti.

Yorum yap