Cuma, 23 Ağustos 2019
TURİZMDE YENİ BİR DİL DEĞERLENDİRME SİSTEMİ OLARAK MOBİL ARAÇLAR İLE OYUN OYNAMA VE ÖĞRENME

TURİZMDE YENİ BİR DİL DEĞERLENDİRME SİSTEMİ OLARAK MOBİL ARAÇLAR İLE OYUN OYNAMA VE ÖĞRENME

İnternet üzerinden kullanılabilen evrensel ve online olan bu uygulama Gençlerin çok ilgisini çekti.

Serik belediyesi ve Avrupa komisyonu işbirliği ile Erasmus programı kapsamında turizm de yeni bir dil bilgilendirme sistemi tanıtıldı. Serik’te özel bir okulda gerçekleştirilen programa Proje Ortağı ve Serik belediye başkanı olan Prof. Dr. Ramazan Çalık, projenin Türkiye Direktörü Deniz Yalçın kaya, Leopold Reif, Micheal Schilcht, Sarah Iles, Marina Ambrosechio ve Paulo Scavino katıldı. Mobil araçlar ve oyun oynama adlı program ile oyun oynayarak yabancı dil eğitimi verilmesi amaçlanan programın ilk etabı Serik’te gerçekleştirildi.
Programa Serik’te bulunan Liselerden çok sayıda öğrenci katıldı. Yaklaşık bir saat süren program da öğrenciler akıllı cep telefonları ile uygulamalı bir şekilde sistemde yarıştılar. Salonda eğlenceli dakikalar yaşandı
Program da öğrencilerin bireysel olarak veya guruplar halinde sorulan sorulara cevap vererek skor elde edip daha sonra o skorunu geliştirmek için tekrar farklı sorulara cevap verebilecekler.
Bu uygulama öğretmenlerin de beğenisini topladı. Farklı ülkelerden farklı şehirlerden katılımcılarında dahil olabileceği hem eğlenceli hem öğretici olan bu online uygulamanın ileriki yıllarda eğitim sistemine yön vermesi bekleniyor.
Projenin ikinci etabı ise 26 Mart 2018 Pazartesi Konya Selçuk Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Yorum yap