Çarşamba, 26 Haziran 2019
 “SON SİPER ÇANAKKALE” SERİK’TE

“SON SİPER ÇANAKKALE” SERİK’TE

Serik Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında sahne alan “Son Siper Çanakkale” izleyenlere duygusal anlar yaşattı.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla ‘Son Siper Çanakkale Zaferi ve Şehitler Oratoryosu’ isimli müzikli tiyatro gösterisi Biz Türkiye’yiz Kültür Sanat topluluğu tarafından Serik’te Çınaraltı Meydanında sahnelendi. Gösteriyi izleyenler ise duygu dolu anlar yaşadı. Serik Belediyesi’nin, Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında sergilenen ‘Son Siper Çanakkale’ gösterisi, izleyicilere Çanakkale ruhunu yeniden yaşattı.
Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çanakkale Zaferi ve Şehitler Oratoryosu’ isimli müzikli tiyatro gösterisi Seriklilerin büyük beğenisini kazandı.
Gösteriyi, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Serik Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, Serik Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Abdullah Akbaba, Antalya AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayati Aktaş, Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş izledi. Gösteriyi izlemeye gelen 7’den 70’e bütün herkesin coşku içinde alkışlarla eşlik ettiği program bir buçuk saat sürdü.
“TÜM ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM”
Düzenlenen gecenin sonunda Başkan Çalık, Biz Türkiye’yiz Kültür Sanat Topluluğu yapımcısı ve sunucusu Ahmet Coşkun’a günün anısına onurluk takdim ederek; “Çanakkale’de bir destan yazan ve bu cennet vatan için canlarını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, şükranlarımızı sunuyorum. Mekânları cennet, ruhları şad olsun. Ayrıca Bu akşam burada bizlere Çanakkale ruhunu yeniden yaşatan Ahmet Coşkun ve tüm ekibini kutlarım” dedi.

Yorum yap