Pazar, 16 Aralık 2018
ATAY USLU: İSTİKLAL MARŞIMIZIN 97. YILI KUTLU OLSUN

ATAY USLU: İSTİKLAL MARŞIMIZIN 97. YILI KUTLU OLSUN

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

ATAY USLU: İSTİKLAL MARŞIMIZIN 97. YILI KUTLU OLSUN

Milletvekili Atay Uslu mesajında şunları ifade etti:
"Milletimiz; türlü imkânsızlıklar ve yoksunluklar içerisinde olduğu bir dönemde dahi istiklaline, istikbaline, vatanına ve mukaddesatına yönelen saldırılara canı pahasına karşı koyarak bir varoluş mücadelesi vermiş ve Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak tarihte eşi görülmemiş büyük bir zafer elde etmiştir.
Kurtuluş Savaşı'yla boyunduruk ve esaret altında asla yaşamayacağını bir kez daha en güçlü şekilde tüm dünyaya gösteren Milletimizin; kahramanlıklar, fedakârlıklar ve şahadetler ile verdiği bu destansı mücadele, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından İstiklal Marşı'ndaki veciz dizelerle ölümsüzleştirilmiştir.
Böyle bir Marşa sahip olan milletimiz ne kadar şükretse azdır.
Aziz milletimizin milli ve manevi değerlerini, acılarını ve duygularını yüreğinde hisseden Mehmet Akif Ersoy, bilgisini, heyecanını, umudunu milletiyle paylaşmış; diriliş harekâtının başlamasına, milli mücadele ruhunun alevlenmesine de öncülük etmiştir.
İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıldönümünde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarıma sevgi ve selamlarımı sunuyorum."

Yorum yap