Salı, 18 Haziran 2019
Kumluca’da

Kumluca’da "Yeter Ki Kadınlar Gülsün" Söyleşisi Gerçekleştirildi

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Meslek Yüksekokulu'nda "Yeter ki Kadınlar Gülsün" başlıklı bir söyleşi düzenlendi.

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla yapılan etkinliğe konuşmacı olarak Kumluca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gülçin Turan, Aydıner Hukuk Bürosu Yöneticisi Avukat Nazmiye Aydıner, Renk Psikolojik Danışmanlık Merkezi Yöneticisi Halime Maden katıldı.
Kadın olmanın zorlukları, kadınların çekmiş olduğu sıkıntıları aşmak adına toplum olarak bütünleşmenin öneminin konuşulduğu söyleşide; Avukat Aydıner kadına şiddetin sadece fiziki olmadığının, aynı zamanda duygusal, ekonomik ve cinsel şiddet şeklinde de görülebildiğine vurgu yaparken, Uzman Psikolog Maden duygusal şiddetin dışarıdan bakıldığında anlaşılmasının zor olduğunu ve fiziki şiddet kadar önemli olduğunun altını çizdi. Kumluca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Turan ise; eşinden ya da bir yakınından gördüğü şiddet nedeniyle mağdur olan tüm kadınlara devletin şefkatli elinin uzandığını ve kapılarının ardına kadar açık olduğunu belirtti.
Söyleşi, meslek yüksekokulu öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisi ve katılımcılara teşekkür belgesi takdimi ile son buldu.

Yorum yap