Çarşamba, 23 Ekim 2019
Mezarlıkların eksikleri gideriliyor

Mezarlıkların eksikleri gideriliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’daki 45 mahalle mezarlığının eksiklerinin giderilmesi için çalışma başlattı. Mezarlıklara kapalı namaz kılma alanı, parke zemin, tel çit ve yürüyüş yolları yapılıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar mezarlıklarla ilgili ilçelerden gelen talepleriyle ilgili bütüncül bir çalışma başlattı. Antalya’nın doğusundan batısına her bir mahalle mezarlığının ne ihtiyacı varsa karşılanması için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, önce mahalle mezarlıklarına teknik ekiplerini gönderdi. Eksiklikleri tespit eden ekipler, planlama yaparak çalışmalara başladı.
EKSİKLER TAMAMLANIYOR
Mezarlıkların iyileştirilmesine ve geliştirilmesine yönelik proje kapsamında Gazipaşa’daki 45 mahalle mezarlığının eksikleri gideriliyor. Mezarlıklara kapalı namaz kılma alanları, parke zemin kaplaması ve yürüyüş yolları yapan ekipler, etrafını da tel çitlerle çeviriyor. Gazipaşa’daki mezarlık düzenlemelerine şu ana kadar 1,5 milyon lira harcayan Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
(ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ)

Yorum yap