Salı, 18 Haziran 2019
Öğrenciler deneme sınavında ter döktü

Öğrenciler deneme sınavında ter döktü

Kumluca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, YGS öncesi İstanbul Aydın Üniversitesine hazırlatılan deneme sınavlarına ilçede eğitim gören yaklaşık Bin 272 öğrenci katıldı.

Kumluca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi İstanbul Aydın Üniversitesine hazırlatılan deneme sınavlarına, ilçedeki lise ve dengi okullarda eğitim gören Bin 272 Lise Son Sınıf öğrenci katıldı.
Bu sabah gerçekleştirilen deneme sınavları Kumluca İlçesinde eğitim veren 14 Lise ve Kumluca Belediyesi Eğitim Kurumları (KUMBEK) te yapıldı.
Kumluca İlçe Milli Müdürü Mehmet Ali Girgin, YGS öncesi öğrencilerin sınavlara hazırlanmaları, farklı türlerdeki soruları çözümleme yapabilme başarısı edinmeleri ve sınav kaygısını giderme amacıyla böyle bir deneme sınavının yapılmasına karar verdiklerini söyledi.
Yapılan deneme sınavının temel ölçüt olmayacağını, ancak öğrencilerin durumları hakkında kendilerine bilgi vereceğini ifade den Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya; “Hayatımız sadece sınavdan ibaret değil. Bizim yapmamız gereken gayret göstermek. Bizlerde, sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz deneme sınavlarını hazırlattık, inşallah faydalı olur. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.
Deneme sınavının sonuçlarının daha sonra açıklanacağı öğrenildi.

Yorum yap