Pazar, 15 Eylül 2019
Akseki’nin eksikleri tamamlanıyor

Akseki’nin eksikleri tamamlanıyor

Büyükşehir Belediyesi, Akseki’nin altyapı, yol çalışmaları ve yangın söndürme hattı gibi önemli eksiklerini giderdi.

Büyükşehir Belediyesi, kırsalda yatırımlarını sürdürüyor. Akseki’nin merkezinde yol çalışması, Güçlüköy mahallesinde altyapı çalışmaları ve Susuzşahap mahallesinde de yangın söndürme hattı hizmete sunuldu. Akseki’de yoğun yağış nedeniyle mahalle grup yollarında meydana gelen bozulmalara müdahale edildi. Ulaşımın etkilenmemesi için Büyükşehir Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Akseki hizmet birimi ekipleri bozulan yolları onardı. Yollar güvenli bir şekilde ulaşıma tekrar açıldı.
GÜÇLÜKÖYE YENİ ŞEBEKE HATTI
Güçlüköy Mahallesinde içme suyu şebeke hattı yenileme çalışmaları da hızla devam ediyor. Daha önce mahallenin kanalizasyon sorununu çözen Büyükşehir Belediyesi uzun yıllardır kullanımda olan içme suyu şebeke hattını da tamamen yenisi ile değiştirdi. 10 bin metrelik içme suyu hattı kısa sürede tamamlanacak.
SUSUZŞAHAP MAHALLESİNE YANGIN HATTI
Yüzyıllık su sorunu tarihe karışan Susuzşahap Mahallesi’ne olası yangınlara karşı yangın söndürme hattı kuruldu. Mahallenin her bir noktasına monte edilen yangın söndürme vanaları sayesinde yaşanabilecek bir yangın durumunda itfaiye araçları kolayca su temini yaparak yangınlara kısa sürede müdahale edebilecek.
(ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ)

Yorum yap