Pazartesi, 18 Şubat 2019
ÖĞRENCİLER HEM STAJ HEM DE YARINA HAZIRLIK İÇİN TBMM'DE

ÖĞRENCİLER HEM STAJ HEM DE YARINA HAZIRLIK İÇİN TBMM'DE

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri Elif Çetinkaya, Rümeysa Gümüş, Özge Şahin ve Rüya Melis Altıntaş TBMM'yi ziyaret etti. Öğrenciler grup toplantısına katıldılar, Meclisin farklı bölümlerini gezdiler, milletvekilleriyle sohbet ettiler, genel kurul çalışmalarını takip ettiler.

ÖĞRENCİLER AK PARTİ GRUP TOPLANTISINI İZLEDİLER
Ak Parti Grup toplantısına katılan öğrenciler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını dinlediler, grup toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çekip sohbet ettiler.
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerini TBMM’de misafir eden AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu öğrencilere TBMM’ni gezdirerek meclis hakkında bilgiler verdi.
Öğrenciler Antalya Ak Parti Milletvekilleri Mustafa Köse, Hüseyin Samani ve İbrahim Aydın ile sohbet ettiler.
ÖĞRENCİLER ADETA STAJ YAPTI
Genel Kurul çalışmalarını yerinde izleyen öğrenciler ile sohbet eden Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ; “Meclis'ler demokrasilerde Millet hakimiyetinin tecelli ettiği yerlerdir, yasama organıdır. Meclis'te İçtüzükle düzenlenen çalışma usulleriyle birleşimler yapılır, anayasa ile belirlenmiş sınırlar içerisinde kanunlar çıkarılır, gündeme ait görüşmeler yapılır. Gençlerimiz TBMM’ni ziyaret ederek millet meclisinin çalışmaları ve çalışma usulleri ile ilgili adeta staj yaptılar, geleceğe millet temsiline hazırlandılar. ” dedi.
Öğrenciler Antalya Milletvekillerine teşekkür ederek, Akdeniz Üniversitesinde Göç ve Uyum öğrenci Platformu kurulması konusunda adım atacaklarını, bu konuda TBMM Mülteci Hakları Alt Komisyonu Başkanı Atay Uslu ile ortak çalışmalar yapma konusunda mutabık kaldıklarını ifade ettiler.

Yorum yap