Cuma, 21 Haziran 2019
Başkan Çetinkaya’dan el sanatlarına destek

Başkan Çetinkaya’dan el sanatlarına destek

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, kadınların el sanatları atölyesi talebine duyarsız kalmadı

El Sanatları Ustası Bülent Uysun önderliğinde el sanatları atölyesi açmak isteyen bir grup kandın Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti. Kadınlar Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’dan el sanatları ürünlerini imal edecekleri atölye ve imal ettiklerini satabilecekleri satış stanttı talep ettiler.
Kumluca’lı kadınların, sanatla uğraşmalarının şahsını çok mutlu ettiğini belirten Başkan Çetinkaya; “Kadınlarımızın el sanatları ürünlerini imal edecekleri bir atölye isteklerine duyarsız kalamazdık. Kültür Pakımız içinde bulunan Kültür Han’da bir sanat atölyesi oluşturmaya karar verdik. Tüm kadınlarımızın bu atölyeden yararlanmasını temenni ediyoruz. Bu atölyede ürettikleri sanat eserlerini satıp ev ekonomilerine katkı sağlayabilecekleri satış standı olarak ta Kazım Karabekir Parkımızdaki satış büfesini tahsis ediyoruz. Kadınlarımızın ürettiği el emeği göz nuru bu eserleri üretildiği yerden satın almak isteyen vatandaşlarımızda Kültür Han’a gelip buradan satın alabilecekler” dedi.
Sanat okulları mezunu El Sanatları Ustası Bülent Uysun ise;“Kumluca’lı bayanlarımız günlük streslerini atmak veya el sanatları ürünleri üreterek hobilerini gerçekleştirmek amacıyla Belediye Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya’dan atölye talep ettiler. Başkanımız kadınlarımızın taleplerini geri çevirmedi. Kadınlarımız Kumluca’mıza yönelik, güreş devesi, kule, gibi tarihi ve turistik eserlerin biblolarını, heykellerini yaparak yörenin özüne has el sanatları ürünleri üretecekler. İlçemizdeki tüm kadınlar gün içinde boş buldukları her saatte gelip bu atölye de el sanatları yapımıyla uğraş verebilecekler. Ürettikleri ürünleri satarak ev ekonomilerine de katkı sağlayacaklar” dedi.

Yorum yap