Pazar, 22 Eylül 2019
Cephaneci, “Mücadelesini sürdereceğiz”

Cephaneci, “Mücadelesini sürdereceğiz”

Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, 31 Ocak 1990’da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Prof. Dr. Muammer Aksoy, doğum yeri olan İbradı'da düzenlenen anma töreninde “Bize düşen görev, Muammer Hocamızın yaktığı ateşi, ilk günkü gibi canlı tutmak ve mücadelesini sürdürmektir” dedi.

Cephaneci, “Mücadelesini sürdereceğiz”

Ankara’da 31 Ocak 1990 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden hukukçu ve siyaset adamı Prof. Dr. Muammer Aksoy, ölümünün 28'inci yıldönümünde doğum yeri İbradı’da törenle anıldı.
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İbradı Muammer Aksoy Şubesi ve İbradı Belediyesi tarafından organize edilen törende Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci de yer aldı. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende yaptığı konuşmada Cephaneci, “Hocamız” diye seslendiği Aksoy’un Atatürk ilke ve devrimleri ile demokratik, laik cumhuriyeti koruma mücadelesinde yaşamıyla bedel ödediğini söyledi. Cephaneci şöyle konuştu:
“Hemşehrisi olmaktan büyük gurur duyduğumuz Muammer Hocamızın, mücadelesini verdiği Atatürkçü düşünce, demokratik laik cumhuriyetimiz ve cumhuriyetimizin değerleri artan yoğunlukta saldırılarla karşı karşıya. Bize düşen görev, Muammer Hocamızın yaktığı ateşi, ilk günkü gibi canlı tutmak ve mücadelesini sürdürmektir. Katledilişinin 28’inci yılında Muammer Hocamızın anısı önünde saygıyla eğiliyor ve ‘Atatürk ilke ve devrimleri ile demokratik, laik cumhuriyetimizi’ koruyacağımız ve bunun için mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğimiz sözünü veriyorum.”
Konuşmaların ardından anma programı Muammer Aksoy'un büstüne karanfiller bırakılmasıyla sona erdi.

Yorum yap