Salı, 24 Eylül 2019
ATAY USLU: KORKUTELİ MANTARI TÜRKİYE MARKASI

ATAY USLU: KORKUTELİ MANTARI TÜRKİYE MARKASI

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Korkuteli ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Atay Uslu ilk olarak, Gülsüm Kabadayı’nın 10 yıldır bakımını üstlendiği ve sabah saatlerinde hayatını kaybeden ’Umut’ un cenaze törenine katıldı. Gülsüm Kabadayı'ya taziyede bulundu.

MANTAR DENİLİNCE KORKUTELİ AKLA GELİYOR

Atay Uslu ve beraberindeki heyet Mantar ve Kompost üreticileri ile bir araya geldi. Mantarın ham maddesi kompost sektörü ve mantar üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Mantar üretim tesislerini ziyaret eden Milletvekili Atay Uslu, mantar topladı ve üreticilere bereketli kazançlar diledi. Atay Uslu "Antalyamızın her ilçesi kendine özgü ürünleri ile Türkiye üretimine öncülük ediyor. Korkutelimiz de Mantarı ile Türkiye'de adını duyurmakta. Korkuteli Mantar üretiminde hem miktar hem de kalite açısından bir markadır."

KORKUTELİ MANTAR ÇALIŞTAYI

Atay Uslu mantar Üreticilerimizin sorunlarını dinlediklerini ve çözümü için adımlar atacaklarını ifade ederek şu bilgileri verdi: "Mantarın üretimin tanımlanması, belli bir statüye kavuşması için Korkuteli ilçemizde bir çalıştay planlayacağız, mantarı ham maddesi, üretimi, desteklenmesi, tanımlanması konularını geniş bir şekilde ele alacağız."

KORKUTELİ-KIZILKAYA BÖLÜNMÜŞ YOL ÇALIŞMASI BAŞLADI
Atay Uslu proje ve yatırımlar hususunda da bilgilendirme yaptı: "Korkuteli'ye hizmetlerimiz devam ediyor. Gerek doğalgaz gelmesi gerek yollar konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Korkuteli'yi Elmalı'ya bağlayan güzergahta da çalışmalar hızla devam ediyor. Şu müjdeyi de verelim; Bucak güzergahında da Korkuteli-Kızılkaya bölünmüş yol çalışmaları da geçen hafta başladı. Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize, Bakanlarımıza, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'na, Antalya Milletvekillerimize şükranlarımızı sunarız. "


Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu daha sonra Korkuteli ilçesinde faaliyet gösteren yerel gazeteleri ziyaret ederek Korkuteli ile ilgili yatırımlar, projeler hakkında sohbet etti. Milletvekili Atay Uslu'ya Korkuteli Ak Parti İlçe Başkanı İlhami Yıldıran, Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Yorum yap