Pazar, 25 Ağustos 2019
Demre Çayı Köprüsü hizmete açıldı

Demre Çayı Köprüsü hizmete açıldı

Büyükşehir Belediyesi, Demre Çayı üzerine yapımına başladığı köprü inşaatını 40 gün gibi rekor bir sürede tamamladı. Demre Çayı'nın Kasaba Deresi ile Karadağ Deresi'nin birleştiği noktadaki 46 metre uzunluğundaki köprü sayesinde vatandaş daha güvenli ulaşım sağlayacak.

Demre Köşkerler ile Kaş Dirgenler bağlantı yolu üzerinde bulunan eski köprü, güvenli ulaşım sağlamadığından dolayı Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yıkıldı. Ekipler yeni köprü inşaatını 40 gün gibi kısa bir sürede tamamladı. Son olarak korkulukları da tamamlanan köprü çok daha güvenli bir hale geldi. Çevre düzenlemesi de yapılan köprünün Köşkerler ve Dirgenler arasındaki ulaşımı sağlayacak.
GÜVENLİ VE SAĞLAM KÖPRÜ
Köprü yapımı hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir ‘Köprümüzü yenilemek için çalışmalarımızı yürütüyorduk. Çok hızlı bir şekilde yeni köprümüzü tamamladık. Artık vatandaşlarımız güvenli ve sağlam bir köprü üzerinden geçerek yolculuklarına devam edecek. Daha önce Köşkerler yolunu da asfaltlamıştık. Böylece bölgedeki yol ve köprü çalışmalarımızı tamamlamış oldum. Yeni köprümüz halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorum yap