Cumartesi, 19 Ocak 2019
Akdeniz Üniversitesi’nde İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi

Akdeniz Üniversitesi’nde İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi

Akdeniz Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından Akdeniz Üniversitesi çalışanlarına yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Ögke, Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç.Dr. Binnur Genç İlter ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’nde; çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, meslek hastalıklarının sebepleri, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri, ilk yardım, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerin uygulanması, iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ile güvenlik kültürü gibi konular anlatıldı.
Eğitimin açılış konuşmasını yapan ve İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na dair genel bilgiler aktaran İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Uzman Fikri Bilir; “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği ve üniversitemizde iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşması amacıyla bu eğitimi belirli periyotlarla tüm çalışanlarımıza yönelik veriyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 2500 personelimize eğitimler gerçekleştirdik. İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili aldıkları eğitim ve işverenin bu konudaki talimatları doğrultusunda çalışanlar, kendilerinin ve yaptıkları işten etkilenen diğer çalışanların sağlık ve güvenliklerini tehlikeye düşürmemekle yükümlüdür.” dedi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’nin 4.’sünü gerçekleştirdiklerini belirten Bilir, eğitimin 11-12 Ocak 2018 tarihlerinde de devam edeceğini ve eğitim sonunda katılımcılara Eğitim Katılım Belgesi verileceğini kaydetti.

Yorum yap