Cumartesi, 19 Ocak 2019
Sendikadan AGC’ye ziyaret

Sendikadan AGC’ye ziyaret

Eğitim Bir Sen Şube Yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu.

Sendikadan AGC’ye ziyaret

ÇOBAN’DAN BASINA ÖVGÜ
Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, Yönetim Kurulu üyelerinden İmdat Kızılsekili ve Mehmet Orhan Özbek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni(AGC) ziyaret etti. AGC Başkan Yardımcısı İdris Taş ve Genel Sekreter Rasim Gündüz’ün yer aldığı ziyarette basının ülkedeki yeri ve önemine temas edildi. Basın ve gazeteciliğin haber vermenin, haberi duyurmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında, günlük hayatın vazgeçilemez bir öğesi olduğunu dile getiren Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

‘AYNI İŞİ YAPIYORUZ’
Özelde Eğitim Bir Sen’in genelde de Kamu görevlilerinin özlük hakları noktasında verdikleri mücadele ile aslında gazetecilerle aynı işi yaptıklarını vurgulayan Çoban, “11 bin öğretmen üyesinin yanında 30 bin de kamu görevlisini temsil eden bir sendikayız. Üyelerimizin yaşam şartlarını daha ileri taşımayı hedefliyoruz. Bu noktada basınımız ile koordineli çalışıyoruz. Yaptığımız faaliyetlerin, savunduğumuz görüşlerin kamuoyu ile paylaşılmasında en büyük aracımız basınımızdır. Bizi hem güçlü kılıyor hem de temsil ettiğimiz kitlenin haklarını koruma anlamında kamuoyu oluşturmamızı sağlıyorsunuz. Bu konuda sizlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

‘HALK SAHİP ÇIKMALI’
Gazetecilik mesleğini icra ederken hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Çoban, basının özlük haklarının ve çalışma koşullarının iyileştiği günleri görmeyi temenni ettiklerini söyledi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Rasim Gündüz ise basının halkın haber alma özgürlüğünü kullandırmak adına kamu görevi ifa ettiğini, bu süreçte en temel hususun halkın basına sahip çıkması olduğunu belirtti. Gündüz, “Vatandaş ne kadar basına ilgi gösterirse, sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve kamu kurumları itibar ederse bağımsız ve özgür medyadan o zaman bahsedebilirsiniz. Türkiye’de basının hak ettiği yere gelebilmesi adına umudumuzu korumayı sürdürüyoruz”

Yorum yap